Ienākt
Autors: LETA

Atkārtoti piedāvā iegādāties "NBT Energy" piederošos vēja ģeneratorus

Rīga, 22.febr., LETA. Otrajā cenu aptaujā piedāvā iegādāties maksātnespējīgās "PNB bankas" grupas uzņēmumam "NBT Energy" piederošos vēja ģeneratorus, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Cenu aptaujā "NBT Energy" piederošo divu vēja ģeneratoru kopēja sākumcena ir 99 200 eiro. 

Tostarp cenu aptaujā piedāvā iegādāties 2003.gadā izgatavoto vēja ģeneratoru "NEG Mikon NM92/2750", kura sākumcena ir 51 200 eiro. Vēja ģeneratora nominālā jauda ir 2,75 megavati (MW), rotora diametrs ir 92 metri, bet torņa augstums - 70 metru.

Cenu aptaujā piedāvā iegādāties arī 2004.gadā izgatavoto vēja ģeneratoru "NEG Mikon NM72/2000", kura sākumcena ir 48 000 eiro. Vēja ģeneratora nominālā jauda ir divi MW, rotora diametrs ir 72 metri, bet torņa augstums ir 64 metri.

Izsolē mantas sākumcena ir norādīta bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Vēja ģeneratori atrodas Ventspils novada Popes pagasta "Jaunarājos".

Cenu aptaujā piedāvājumus var izteikt līdz 23.martam.

Jau vēstīts, ka "PNB bankas" darbība tika apturēta 2019.gada 15.augustā, bet 12.septembrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pasludināja "PNB banku" par maksātnespējīgu. "PNB bankas" darbība tika apturēta, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

Eiropas Centrālā banka (ECB) kā "PNB bankas" tiešais uzraugs 2019.gada 15.augustā nolēma atzīt "PNB banku" par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās, savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt "PNB bankas" noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu "PNB bankā" un lēma par noguldījumu nepieejamību. ECB kā "PNB bankas" tiešais uzraugs pieņēma šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.

"NBT Energy" vienīgā īpašniece ir "PNB banka". Kompānija "NBT Energy" reģistrēta 2013.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3 748 092 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. 2019.gadā "NBT Energy" apgrozījums bija vien 4800 eiro, bet zaudējumi veidoja 1,348 miljonus eiro.