Ienākt
Autors: LETA

Sākta moduļu māju projektēšana Alūksnes iedzīvotājiem ar vieglas pakāpes garīga rakstura traucējumiem

Rīga, 11.febr., LETA. Sākta moduļu māju projektēšana Alūksnes iedzīvotājiem ar vieglas pakāpes garīga rakstura traucējumiem, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Spudiņa.

Šomēnes Alūksnes novada pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA "Sanart" par moduļu māju projektēšanu, būvdarbu veikšanu un autoruzraudzību. Atbilstoši noslēgtajam līgumam ar uzņēmēju, projektēšanas darbiem atvēlēti četri mēneši, pēc kuriem būvdarbus paredzēts veikt sešu mēnešu laikā.

Pašvaldības īpašumā Kārklu ielā 5 tiks izvietotas moduļu mājas, kas tiek ražotas rūpnīcā un sastāv no moduļiem - atkārtojamām sekcijām. Moduļu mājās paredzēts izveidot grupu dzīvokļu pakalpojumu personām ar vieglas pakāpes garīga rakstura traucējumiem. 

Spudiņa stāstīja, ka maksimālais iedzīvotāju skaits šajās moduļu mājās būs 16. Grupu dzīvokļa pakalpojums tiks sniegts, ievērojot vienlīdzīgu iespēju principu ievērošanu, proti, nediskriminējot personas ar invaliditāti un citām pazīmēm. Katram cilvēkam paredzēta istaba, kurā viņš dzīvos patstāvīgi.

Pašvaldības pārstāve uzsvēra, ka moduļu mājās tiks nodrošināts pastāvīgs diennakts dežurants. Cilvēki, kas dzīvos grupu dzīvokļos, darba dienās apmeklēs Dienas aprūpes centru un strādās specializētajās darbnīcās, kas pēc būvdarbu pabeigšanas atradīsies Uzvaras ielā 1, Alūksnē vai strādās pastāvīgās darba vietās.

Pirms lēmuma pieņemšanas izvērtētas arī citas alternatīvas vietas, taču šī teritorija izvēlēta vairāku kritēriju atbilstības dēļ, proti, atrašanās tuvu pilsētas centram un sociālo pakalpojumu centram Uzvaras ielā 1, Alūksnē, plašas iespējas pieslēgt visus nepieciešamos inženiertīklus, kā arī ļoti laba sabiedriskā transporta pieejamība, norādīja Spudiņa.

Moduļu māju būvniecība tiek īstenota Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā "Infrastruktūras risinājumi deinstitucionalizācijas īstenošanai Alūksnes novadā".

LETA jau vēstīja, ka Alūksnē dažādu sociālo grupu kopdzīvojamās mājas projektēšanu, autoruzraudzību un būvdarbus par 400 000 eiro veiks SIA "Sanart".

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Sanart" apgrozījums 2019.gadā bija 11 279 568 eiro, peļņa - 244 670 eiro. Finanšu rādītāji par 2020.gadu vēl nav pieejami.