Ienākt
Autors: LETA

Izsludināts konkurss uz trīs padomes locekļu vietām LDz meitasuzņēmumā "LatRailNet"

Rīga, 7.dec., LETA. VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) izsludinājusi atklātu konkursu uz meitasuzņēmuma "LatRailNet", kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, trim padomes locekļu vietām, liecina paziņojums LDz mājaslapā.

Tostarp konkursā plānots izraudzīties divus neatkarīgos padomes locekļus.

Padomes locekļus plānots izraudzīties ar kompetencēm trijās jomās - transporta un loģistikas jomā, kas ir kompānijas pamatdarbības joma, finanšu jautājumu, attīstības, risku vadības un iekšējās kontroles sistēmas jomā, kā arī biznesa procesu digitalizācijas vadības jomā.

Padomes priekšsēdētājam paredzēta bruto mēnešalga 1600 eiro apmērā, bet padomes loceklim - 1400 eiro apmērā.

Kandidāti pieteikties konkursā var līdz līdz šā gada 28.decembrim.

Padomes locekļu amata kandidātiem prasītas valsts valodas zināšanas vismaz C1 līmenī un krievu valodas zināšanas vismaz B2 līmenī, ne mazāk kā trīs gadu profesionālā darba pieredze vadošā amatā pēdējo septiņu gadu laikā vidējas vai lielas kapitālsabiedrības padomes vai valdes locekļa amatā, kā arī akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība vadībzinībās, finansēs, ekonomikā, inženierzinātnē vai citā pielīdzināmā jomā, kas nodrošina nepieciešamo zināšanu un kompetenču kopumu, lai profesionāli pildītu padomes locekļa uzdevumus konkrētajā amatā kapitālsabiedrībā.

LDz pārstāve Ella Pētermane aģentūrai LETA sacīja, ka "LatRailNet" tiek veidota padome atbilstoši Publiskas personas kapitāldaļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumam, kas nosaka, ka padome tiek veidota gadījumā, ja uzņēmuma bilances kopsumma ir lielāka par četriem miljoniem eiro, un uzņēmums ir akciju sabiedrība.

2019.gadā "LatRailNet" vidējais darbinieku skaits bija 28, tostarp kompānijas valdē strādāja divi valdes locekļi, teikts kompānijas pagājušā gada finanšu pārskatā. "LatRailNet" apgrozījums 2019.gadā bija 1,359 miljonu eiro apmērā, bet kompānijas peļņa bija 51 745 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Tajā pašā laikā precīzu aktuālo darbinieku skaitu uzņēmumā Pētermane neatklāja, norādot, ka tas būs zināms, kad noslēgsies 2020.gads.

"LatRailNet" ir LDz meitasuzņēmums, kas atbilstoši Dzelzceļa likumam veic publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāja funkcijas - lēmumu pieņemšanu par jaudas sadali, vilcienu ceļu iedalīšanu, tostarp gan par piekļuves noteikšanu un novērtēšanu, gan par atsevišķu vilcienu ceļu iedalīšanu, un lēmumu pieņemšanu par infrastruktūras maksām, tostarp maksas noteikšanu un iekasēšanu.