Ienākt
Autors: LETA

Nākamnedēļ uz nenoteiktu laiku slēgs viesnīcu "Metropole"

Rīga, 23.okt., LETA. No pirmdienas, 26.oktobra, uz nenoteiktu laiku slēgs viesnīcu "Metropole" Rīgā, aģentūru LETA informēja "Semarah Hotels", kuras grupā ietilpst viesnīca "Metropole", Mārketinga nodaļas vadītāja Jeļena Girucka.

Viņa norādīja, ka vasaras mēnešos, kad lielākoties ceļoja Baltijas valstu iedzīvotāji, viesnīcas "Metropole" noslodze bija 26% no maksimālās kapacitātes, savukārt septembrī - 18%. Vienlaikus viesnīcas apgrozījums 2020.gada septembrī, salīdzinot ar pagājušā gada septembri, samazinājies par 83%.

Tāpat Girucka atzīmēja, ka pērn septembrī viesnīcā nakšņoja 3112 viesi, bet šogad septembrī - 713 viesi.

Girucka arī informēja, ka "Semarah Hotels" grupā, kurā ietilpst viesnīca "Metropole", "Grand Poet Hotel" un viesnīca "Lielupe", darba tiesiskās attiecības pārtrauktas ar apmēram 50% darbinieku.

Viesnīcas "Metropole" direktore Alisa Ratkeviča atzīmēja, ka starptautiskā tūrisma nozare ir viena no tām, kas Covid-19 apkarošanai ieviesto ierobežojumu dēļ cietusi dramatiski. 

"Lai kā mēs censtos izdzīvot, ir zināma robeža, pie kuras tas kļūst finansiāli neiespējami, jo jāuztur infrastruktūra, jāalgo darbinieki, jāmaksā nodokļi. 2019.gadā "Semarah Hotels" nodokļos valstij samaksāja vairāk nekā 2,5 miljonus eiro. Šajā laikā mēs un visa viesnīcu nozare sagaida lielāku atbalstu no valsts, Ekonomikas ministrijas, Ministru prezidenta, lai varētu izdzīvot, līdz tūrisma nozare atkopsies," pauda Ratkeviča.

Viņa minēja, ka ir darīts viss iespējamais, lai pielāgotos jaunajiem apstākļiem, taču viesnīca, kuras pamatdarbība ir balstīta uz starptautisko tūristu piesaisti, nevar finansiālos zaudējumus kompensēt, cenšoties Rīgā piesaistīt tikai vietējo iedzīvotāju uzmanību. 

"Kopā ar nozares pārstāvjiem un sadarbības partneriem esam organizējuši dažādas aktivitātes, lai izdzīvotu šajos apstākļos, taču šobrīd esam sasnieguši kritisku robežu, kad daudz lielākus finanšu zaudējumus nes atvērta viesnīca nekā slēgta. Tādēļ esam spiesti spert šādu soli," atzīmēja Ratkeviča.

Viņa arī norādīja, ka pagājušajā gadā viesnīcā "Metropole" ieguldīti 1,367 miljoni eiro, veicot viesnīcas kapitālo remontu un vēsturiskā interjera atjaunošanu.

Četrzvaigžņu viesnīca "Metropole" atrodas Vecrīgā, Aspazijas bulvārī 36/38. Viesnīca 2014.gadā tika pilnībā renovēta. "Metropolē" ir 84 numuri un tajā ir iespējams uzņemt līdz 159 viesiem.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka pērn "Semarah Hotel Management" strādāja ar 13,794 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 442 864 eiro apmērā. Kompānija reģistrēta 2012.gada augustā, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Krievijas pilsone Svetlana Egorova.