Ienākt
Autors: LETA

"Clean R" sāk ielu un ceļu uzturēšanu darbus ziemas režīmā

Rīga, 16.okt., LETA. Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" piektdien sācis diennakts dežūras un ielu uzturēšanas darbus ziemas režīmā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Auziņa.

Tas nozīmē, ka laika apstākļu monitorings notiek diennakts režīmā, un pēc pirmajām indikācijām par sniega vai ledus parādīšanos uz brauktuves tiek uzsākta kaisīšana ar pretslīdes materiāliem, nepieciešamības gadījumā tiek sākta arī sniega šķūrēšana no brauktuvēm. 

"Clean R" nodrošina ielu, ceļu un ietvju uzturēšanu Liepājā, Jūrmalā, Tukumā un Rēzeknē, kā arī privātās komercteritorijās.

Auziņa atzīmēja, ka, ņemot vērā laika apstākļus un meteorologu prognozes, tiek plānots, ka pirmie ziemas sezonas darbi būs jāveic šajā nedēļas nogalē, kad gaidāma krasa gaisa temperatūras pazemināšanās.

"Clean R" Teritoriju uzkopšanas departamenta vadītājs Ģirts Baltrums informē, ka kopumā uzņēmumā darbam ziemas apstākļos sagatavotas 28 tehnikas vienības, kas paredzētas dažāda seguma ielu tīrīšanai un apstrādei ar pretslīdes materiālu. Ir sagādātas 560 tonnas ar smilts un sāls maisījuma, kā arī 1400 tonnas ar tehnisko sāli. Tas ir pietiekams apjoms, lai arī straujas un ilgstošas ziemas apstākļos nodrošinātu ielu un ceļu tīrīšanu divu mēnešu garumā. Ņemot vērā reālos apstākļus, nepieciešamības gadījumā papildu pretslīdes materiālus būs iespējams sagādāt vienas nedēļas laikā.

Auziņa uzsvēra, ka, pārejot uz ziemas darbu grafiku, dežūras un laika apstākļu monitorings tiek nodrošināts diennakts režīmā. Rīkojumu par darbu uzsākšanu, ņemot vērā laika apstākļus, katrā pašvaldībā dod komunālā uzņēmuma atbildīgā persona. Mainoties laika apstākļiem, ja pastāv apledojuma risks vai gaidāms sniegs, "Clean R" veic ielu preventīvo kaisīšanu, kas mazina apledojuma veidošanos. Pēc tam uzņēmums uzsāk tīrīt ielas, paralēli kaisot pretslīdes materiālu. Tiklīdz beidzis snigt, darbu uzsāk visa uzņēmuma rīcībā esošā tehnika, lai pēc iespējas ātrāk notīrītu brauktuves.

Saskaņā pašvaldību noteikumiem par pilsētas ielu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli prioritāte ir maģistrālo ielu un ielu ar sabiedriskā transporta satiksmi tīrīšana. Atbilstoši noteikumiem mainīgos laika apstākļos uz brauktuvēm ziemas laikā pieļaujams sniega kārtas biezums līdz sešiem centimetriem, slapja sniega un sāls/smilts maisījuma kārta līdz trim centimetriem vai pat ledus rises - līdz trim centimetriem.

Baltrums aicina autovadītājus neriskēt un savlaicīgi parūpēties par ziemas sezonai atbilstošu riepu nomaiņu un ievērot drošas braukšanas pamatlikumus - ievērot distanci un izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Clean R" pagājušajā gadā strādāja ar 43,788 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 31,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 12,2% un bija 3,077 miljoni eiro. Kompānija reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,2 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir AS "TAK investīcijas", bet patiesais labuma guvējs ir Guntars Kokorevičs.