Ienākt
Autors: LETA

Tirdzniecības centrā "Sāga" sāks darboties "Jysk"

Rīga, 15.okt., LETA. Šodien jaunajā tirdzniecības centrā "Sāga" durvis vērs mājsaimniecības preču tirgotājs "Jysk", bet piektdien, 16.oktobrī, darbu sāks būvmateriālu tirgotājs "Būvniecības ABC", aģentūru LETA informēja tirdzniecības centra pārstāvji.

Pārējie nomnieki darbību jaunajā tirdzniecības centrā sāks 10.novembrī līdz ar "Sāgas" atvēršanas svētkiem.

Pabeidzot būvniecības darbus, tirdzniecības centrs "Sāga" tika nodots ekspluatācijā pagājušajā nedēļā. Iecerēts, ka kopā ar blakus esošo Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču tirgotāju "IKEA" tas veidos jaunu tirdzniecības un darījumu centru Rīgā un sniegs jaunu impulsu šīs Rīgas apkaimes attīstībā.

Būvmateriālu vairumtirgotāja "Optimera Latvia" valdes priekšsēdētājs Ainārs Kursītis sacīja, ka tirdzniecības platības un sortimenta ziņā šis būs lielākais "Būvniecības ABC" veikals. Būvējot šo veikalu, tirgotājs domājis par individuālu pircēju, kas būs lielākā atšķirība no līdzšinējā koncepta un no fokusēšanās uz speciālistu un celtniecības uzņēmumu segmentu. Ieviestie risinājumi, piemēram, "drive-in" noliktava un pašapkalpošanās kases, ievērojami atvieglos iepirkšanās procesu tieši mazumpircējiem, vairāk nodrošinot pārdēvēju un noliktavas resursus konsultāciju sniegšanai.

"Jysk" komercdirektors Ainārs Zvirbulis atklāja, ka šis būs "Jysk" pirmais lielākais koncepta veikals Baltijā. Jaunajā veikalā īpaša uzmanība vērsta veikala apgaismojumam, ērtam preču izvietojumam un klientu navigācijai, ļaujot tiem nepieciešamības gadījumā pirkumus veikt iespējami ātri.

Vienlaikus "Sāga" tirdzniecības centrs rūpīgi seko epidemiologu norādījumiem un pielāgo tos savā darbībā. Attīstītājs plāno ieviest papildu risinājumus, kas ļaus līdz ar centra pilnīgu atvēršanu novembrī un gaidāmo iedzīvotāju plūsmas pieaugumu nodrošināt apmeklētāju drošu pārvietošanos, piemēram, sekojot līdzi cilvēku skaitam lielveikalā. Ikviens pirms došanās uz tirdzniecības centru varēs uzzināt aktuālo situāciju mājaslapā un izvēlēties atbilstošu apmeklējuma laiku.

Jau ziņots, ka tirdzniecības centra "Sāga" izveidei banka "Citadele" un "Luminor Bank" piešķīra kopumā 34 miljonu eiro sindicēto aizdevumu. Tirdzniecības centra "Sāga" kopējā platība būs 57 000 kvadrātmetru un tajā būs stāvvieta 2000 automašīnu.

Tirdzniecības centra projektētājs un ģenerālbūvnieks ir AS "UPB", bet arhitektonisko risinājumu izstrādē piesaistīts Londonā bāzēts arhitektu birojs "TP Bennett". Tirdzniecības centru attīsta SIA "VPH Latvia".

"Firmas.lv" informācija liecina, ka 2019.gadā "VPH Latvia" strādāja ar 1,066 miljonu eiro apgrozījumu un guva peļņu 191 412 eiro apmērā. Kompānija reģistrēta 2016.gada jūlijā, un tās pamatkapitāls ir 2900 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Lietuvas "VPH".