Ienākt
Autors: LETA

Pagarināts piedāvājumu iesniegšanas termiņš viesnīcas "Europa Royale Rīga" iegādei

Rīga, 15.sept., LETA. Līdz 16.oktobrim pagarināts piedāvājumu iesniegšanas termiņš viesnīcas "Europa Royale Rīga" bijušajā Benjamiņa namā Krišjāņa Barona ielā 12, Rīgā, iegādei, liecina SIA "Europa Group" maksātnespējas administratora Jāņa Baloža paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Viesnīcas pārdošana bez izsoles pretendentam ar labāko piedāvājumu tika izsludināta maija beigās un sākotnēji kā pretendentu pieteikšanās termiņš tika noteikts 26.jūnijs. Vēlāk termiņš tika pagarināts līdz 31.augustam.

Lietu kopības piespiedu pārdošanas vērtība ir noteikta 4 760 700 eiro apmērā, tajā skaitā nekustamā īpašuma vērtība ir 4,69 miljoni eiro, bet kustamās mantas vērtība ir 70 700 eiro.

Personām, kuras ir ieinteresētas iegādāties viesnīcu un vēlas saņemt pārdošanas noteikumus, kā arī piedalīties pārdošanas procesā, jāiesniedz administratoram attiecīgu iesniegumu, jāparaksta apliecinājumu par konfidenciālas informācijas neizpaušanu un jāiemaksā dalības maksu 1000 eiro apmērā.

Iepriekš Balodis aģentūrai LETA paziņoja, ka interesi par viesnīcas "Europa Royale Rīga" aktīvu iegādi izrādījušas vairākas personas, un saņemti arī vairāki potenciālo pircēju piedāvājumi. "Ja piedāvājumi būs atbilstoši pārdošanas noteikumiem, tad norisināsies nākamais pārdošanas posms, tostarp, dodot pretendentiem iespēju uzlabot piedāvājumus, lai noteiktu izdevīgāko no piedāvājumiem," viņš piebilda.

Jau ziņots, ka viesnīcu "Europa Royale Rīga" bijušajā Benjamiņa namā Krišjāņa Barona ielā 12, Rīgā, nolemts pārdot bez izsoles pretendentam ar labāko piedāvājumu.

Viesnīca un tās manta ieķīlāta par labu Lietuvas "Swedbank". Parādnieka lietu kopības sastāvā ietilpst četru zvaigžņu viesnīca "Europa Royale Riga" ar 60 numuriņiem, restorāns, viena konferenču zāle un trīs banketu zāles. Viesnīcas īpašnieks ir "Europa Group".

Nekustamo īpašumu veido zemesgabals 2346 kvadrātmetru platībā, uz kura atrodas viena četrstāvu viesnīcas ēka un viena divstāvu administratīvā ēka. Tāpat lietu kopībā ietilpst nekustamajā īpašumā esošā kustamā manta - vairāk nekā 2100 vienības - mēbeles, inventārs un aprīkojums.

Pērn rudenī viesnīcu mēģināja pārdot elektroniskajā izsolē ar izsoles sākumcenu 5,97 miljoni eiro, bet izsole noslēdzās bez rezultāta.

"Europa Group" reģistrēta 2002.gadā, un tās vienīgais īpašnieks ir Lietuvas uzņēmums "Europa Group". Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2842 eiro. "Europa Group" patiesie labuma guvēji ir Arūns Beleška un Romualds Barausks.

2018.gadā "Europa Group" strādāja ar 998 561 eiro apgrozījumu un guva 21 523 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv". Kompānijas 2019.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.