Ienākt
Autors: LETA

"Valmieras enerģija" jaunajā apkures sezonā plāno par 16,3% palielināt siltumenerģijas cenu nolietojušās katlumājas dēļ

Rīga, 11.sept., LETA. AS "Valmieras enerģija" jaunajā apkures sezonā plāno par 16,3% palielināt siltumenerģijas cenu nolietojušās katlumājas dēļ, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

"Valmieras enerģija" Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniegusi siltumenerģijas ražošanas tarifa projektu, kas paredz, ka no šā gada 1.decembra par siltumenerģiju būs jāmaksā 36,85 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) par megavatstundu (MWh), kas ir par 16,3% jeb 5,16 eiro par MWh vairāk nekā pašlaik.

Spēkā esošā tarifa izmaiņas uzņēmums skaidro ar to, ka esošajā tarifā nav iekļautas izmaksas, kas saistītas ar "Valmieras enerģija" siltuma avotiem Mālu ielā 1A un Dakstiņu ielā 1, Valmierā. 

Uzņēmums norāda, ka katlumājas Dakstiņu ielā 1, Valmierā izbūve veicinās siltumenerģijas ražošanas tarifa svārstību samazināšanos, pateicoties kurināmā diversifikācijai, kā arī palielinās siltumenerģijas piegādes drošību, jo aizvietojamā katlu māja Rīgas ielā 25, Valmierā, ir tehniski nolietojusies un tuvāko gadu laikā prasītu jaunas investīcijas. 

Tarifa projekts veidots kā terminētais tarifs ar diviem tarifu aprēķiniem, kurā Rīgas ielas 25 katlumājas darbība paredzēta līdz 2021.gada 30.aprīlim, lai nodrošinātu 2020./2021.apkures sezonas rezerves jaudu Dakstiņu ielai 1, bet no 2021.gada 1.maija Rīgas ielas 25 katlumājas darbību plānots apturēt, tādēļ no nākamā gada 1.maija tarifs plānots 36,05 eiro bez PVN par MWh, kas, salīdzinot ar patlaban spēkā esošo tarifu, būs par 13,8% jeb 4,36 eiro dārgāk.

Iepazīties ar tarifa projektā ietverto vispārpieejamo informāciju, kā arī sniegt savus priekšlikumus un ieteikumus par sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja piedāvāto siltumenerģijas ražošanas tarifu projektu var Dzelzceļa ielā 7, Valmierā, kā arī SPRK Rīgā, Ūnijas ielā 45.

2019.gadā "Valmieras enerģijas" apgrozījums bija 3,318 miljoni eiro, bet peļņa - 324 463 eiro.

Kompānija "Valmieras enerģija" reģistrēta 1999.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2 071 300 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.