Ienākt
Autors: LETA

Azartspēļu rīkotāja "Joker LTD" apgrozījums pērn pieauga par 8,2%

Rīga, 21.jūl., LETA. Azartspēļu rīkotājs "Joker LTD" pagājušajā gadā strādāja ar 46,795 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 19% un bija 12,219 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka apgrozījuma pieaugums galvenokārt sasniegts pateicoties uzņēmuma efektīvai pārvaldībai, investīcijām, jauninājumu ieviešanai, kā arī pateicoties sistemātiskām personāla apmācībām. 

Pēc vadības ziņojumā minētā, ieņēmumi 2019.gadā gūti 30 Latvijas pilsētās, kā arī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā. Tostarp Rīgā pagājušajā gadā "Joker LTD" guvis 31% ieņēmumu, seko Liepāja, kur gūti 7% no ieņēmumiem, Daugavpils - 6% un Jelgava - 5%. Ieņēmumi pārējās 26 pilsētās katrā veidoja mazāk nekā 5% no "Joker LTD" ieņēmumiem. 

Pērn 90,5% ieņēmumu "Joker LTD" guvis no azartspēļu automātiem, interneta azartspēlēm un sauszemes totalizatoriem. Vienlaikus ieņēmumi no bāru darbības veidoja 8% no apgrozījuma, bet ieņēmumi no "Joker klubs" un pārējās darbības - 1,5%. 

Ņemot vērā, ka martā Latvijā un daudzās citās valstīs stājās spēkā ierobežojumi saistībā ar Covid-19 vīrusa pandēmiju, kas samazināja ekonomikas attīstību, "Joker LTD" vadības ziņojumā norādīts, ka pastāv ekonomikas attīstības nenoteiktība. Vienlaikus "Joker LTD" pēc gandrīz trīs mēnešu pārtraukuma ir atjaunojusi darbību.

Vadības ziņojumā arī teikts, ka "Joker LTD" plāno būtiski nostabilizēt darbību pēc Covid-19 ierobežojumiem un darbības apturēšanas. 

Pēc vadības ziņojumā minētā, interaktīvās azartspēles joprojām ir augošākais sektors azartspēļu nozarē, un kompānija pieļauj iespēju piesaistīt jaunu mērķauditoriju. Tādējādi kompānija strādā pie klientu apkalpošanas kvalitātes un produktu klāsta paplašināšanas. 

2018.gadā "Joker LTD" 2strādāja ar 43,244 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,8% vairāk nekā 2017.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 9,6% un bija 15,084 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gad septembrī, un tās pamatkapitāls ir 1,634 miljoni eiro. Kompānijas kapitāls vienādās daļās pieder Čehijā reģistrētam uzņēmumam "Synot W" un Latvijas uzņēmumam "Joker līzings".