Ienākt
Autors: LETA

Dārzeņu audzētājs "Mārupes siltumnīcas" šogad modernizācijā plāno investēt 1,5 miljonus eiro

Rīga, 29.jūn., LETA. Dārzeņu audzētājs "Mārupes siltumnīcas" šogad modernizācijā plāno investēt 1,5 miljonus eiro, piesaistot bankas "Citadele" aizdevumu, aģentūrai LETA pavēstīja bankā.

Kompānija investīcijas plāno veikt dārzeņu audzēšanas procesa un infrastruktūras modernizācijā un automatizācijā, kā arī darba apstākļu un drošības uzlabošanā.

Tostarp bankā minēja, lai iegūt lielāku ražu ar labāku kvalitāti, "Mārupes siltumnīcas" plāno uzstādīt miglas sistēmu, kas nodrošinās augiem nepieciešamo gaisa mitruma režīmu un labākus augšanas apstākļus. Tāpat uzņēmums iegādāsies jaunu kastu mazgāšanas mašīnu. Jaunā iekārta būs ar lielāku jaudu un labāku mazgāšanas kvalitāti, palīdzot sagatavot atkārtoti lietojamo taru produkcijas novākšanai.

Šogad "Mārupes siltumnīcas" plāno turpināt arī administratīvo un noliktavu ēku renovāciju, kā arī sākta jauna mēslošanas līdzekļu noliktavas būvniecība. Savukārt telpās, kuras iepriekš izmantoja kā materiālu noliktavu, šogad plānots ierīkot jaunu ēdamtelpu un virtuves zonu uzņēmuma darbiniekiem.

Gada otrajā pusē tiks investēts realizācijas daļā, lai automatizētu produkcijas fasēšanu un svēršanu.

"Mūsu izaudzētajiem dārzeņiem pārdošanas apmēri veikalos šogad ir ļoti labi un pandēmijas ietekmē pieauguši," pauda "Mārupes siltumnīcu" līdzīpašniece Kristīne Brunovska-Marinaki.

Viņa atzīmēja, ka ir traucēta dārzeņu piegāde no trešajām valstīm, tāpēc tirgū ir stipri mazāk citu valstu produkcijas, kas bieži tika uzdota par vietējo, tāpat mazāk tiek ievesta produkcija no Polijas.

"Lai arī HoReCa nozare piedzīvo krīzi, samazinājumu neizjūtam, jo lielākā daļa šo klientu preci iepriekš iegādājas, ņemot vērā tikai cenu, bet ne kvalitāti vai izcelsmi. Šajā laikā esam uzsākuši sadarbību ar vairākiem jauniem HoReCa projektiem un ceram tos turpināt," minēja Brunovska-Marinaki.

Kompānija "Mārupes siltumnīcas" reģistrēta 2008.gadā. Kompānija nodarbojas ar dārzeņu audzēšanu segtajās platībās. Pērn "Mārupes siltumnīcas" 8,6 hektāru platībā izaudzēja 4901 tonnu gurķu un tomātu.

"Mārupes siltumnīcas" pamatkapitāls ir 7,437 miljoni eiro, un tās vienīgā īpašniece ir SIA "Ezerkauliņi Agro", liecina "Firmas.lv" informācija. Savukārt kompānijas patiesie labuma guvēji ir Kaspars Brunovskis, Brunovska-Marinaki, Helmuts Balderis-Sildedzis un Anita Baldere-Sildedze. 

2018.gada "Mārupes siltumnīcu" apgrozījums bija 9,969 miljoni eiro, bet peļņa - 1,152 miljoni eiro. Kompānijas 2019.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

Pēc aktīvu apmēra banka "Citadele" šogad marta beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā. Bankas emitētās obligācijas ir iekļautas biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.