Ienākt
Autors: LETA

Satiksmes ministrija gatavo dokumentus "Latvijas dzelzceļa" pamatkapitāla palielināšanai

Rīga, 6.maijs, LETA. Satiksmes ministrija gatavo dokumentus VAS "Latvijas dzelzceļš" pamatkapitāla palielināšanai, trešdien žurnālistiem stāstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Viņš teica, ka pašreiz viens no Satiksmes ministrijas darba virzieniem ir sekošana līdzi "valsts kontrolē esošo uzņēmumu labsajūtai". 

Linkaits stāstīja, ka ir pieņemti Ministru kabineta (MK) lēmumi par VAS "Latvijas gaisa satiksme" (LGS) pamatkapitāla palielināšanu, kā arī par VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" pamatkapitāla palielināšanu. 

Savukārt par Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" pamatkapitāla palielināšanu Satiksmes ministrija pagājušā nedēļā ir iesniegusi visus nepieciešamos dokumentus, lai valdībā jautājumu varētu izskatīt.

"Procesā ir arī "Latvijas dzelzceļa" dokumentu sagatavošana, lai varam iet uz MK un izstāstīt par "Latvijas dzelzceļa" situāciju un runāt par pamatkapitāla palielināšanu," teica Linkaits. 

Pašreiz "Latvijas dzelzceļa" pamatkapitāls ir 256,72 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. 

Jau ziņots, ka valdība aprīļa beigās nolēma palielināt lidostas "Rīga" pamatkapitālu par 49,91 miljonu eiro. Tāpat nolemts uzņēmuma rīcībā atstāt 2019.gada dividendes 4,51 miljona eiro apmērā. Savukārt martā tika pieņemts lēmums LGS pamatkapitālu palielināt par sešiem miljoniem eiro.

Valdība arī paudusi atbalstu "airBaltic" pamatkapitāla palielināšanai par 36 140 944 eiro un uzdevusi sagatavot Satiksmes ministrijai attiecīgos dokumentus lēmuma pieņemšanai.

"Latvijas dzelzceļš" ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna "Latvijas dzelzceļš" valdošais uzņēmums. 

Koncernā ietilpst arī sešas meitassabiedrības - "LatRailNet", kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, "LDZ Cargo", kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums "LDZ infrastruktūra", ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums "LDZ ritošā sastāva serviss", apsardzes uzņēmums "LDZ apsardze", kā arī loģistikas uzņēmums "LDZ loģistika".