Ienākt
Autors: LETA

Konkurences padome atļāvusi bankai "Citadele" iegādāties līzinga kompāniju "UniCredit Leasing"

Rīga, 25.febr., LETA. Konkurences padome (KP) atļāvusi bankai "Citadele" iegūt vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār līzinga kompāniju SIA "UniCredit Leasing" un SIA "UniCredit Insurance Broker", aģentūru LETA informēja KP.

Konkurences uzraugs nav konstatējis būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc darījums atļauts.

KP norādīja, ka banka "Citadele" ir kredītiestāde Latvijā, kas sniedz tradicionālos banku un finanšu pakalpojumus, tostarp kreditēšanas pakalpojumus. Banka "Citadele" ietilpst bankas "Citadele" grupas koncernā, kur darbojas arī SIA "Citadele līzings un faktorings", kas sniedz dažāda veida līzinga, tostarp finanšu, operatīvā atgriezeniskā līzinga, kā arī faktoringa pakalpojumus. Tāpat bankas "Citadele" grupas uzņēmumi piedāvā dzīvības apdrošināšanas un ieguldījumu pārvaldīšanas pakalpojumus.

Savukārt "UniCredit Leasing" pamatā sniedz līzinga pakalpojumus, taču tās darbība aptver arī aizdevumu izsniegšanu, kā arī finansēšanas pakalpojumus ierobežotos gadījumos, bet "UniCredit Insurance Broker" sniedz apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieka pakalpojumus risku apdrošināšanā.

Izvērtējot uzņēmuma sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secinājusi, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Jau vēstīts, ka banka banka "Citadele" ir noslēgusi līgumu ar Itālijas "UniCredit S.p.A.", iegādājoties "UniCredit Leasing" līzinga operācijas Baltijā.

Banka "Citadele" iegādāsies 100% SIA "UniCredit Leasing", kas strādā ar filiālēm Lietuvā un Igaunijā, kapitāldaļu, kā arī tai piederošo meitasuzņēmumu SIA "UniCredit Insurance Broker", kurai ir filiāle Igaunijā. 

Tāpat ziņots, ka arī Igaunijas Konkurences padome ir atļāvusi bankai "Citadele" iegādāties "UniCredit Leasing".

2018.gadā "UniCredit Leasing" apgrozījums bija 24,891 miljons eiro, bet kompānijas peļņa bija 10,715 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "UniCredit Leasing" Latvijā darbojas kopš 1999.gada.

Pēc aktīvu apmēra banka "Citadele" 2019.gada septembra beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā. Bankas "Citadele" galvenais birojs ir Latvijā ar filiālēm Lietuvā un Igaunijā, kā arī bankai ir meitasbanka Šveicē.