Ienākt
Autors: LETA

"Brīvais vilnis" reģistrējis komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 3,998 miljoni eiro

Rīga, 12.febr., LETA. Zivju pārstrādes uzņēmums "Brīvais vilnis" reģistrējis komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 3,998 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv". 

"Brīvā viļņa" lielākais akcionārs SIA "Mūsu investīciju fonds" par labu "Baltic International Bank" ieķīlājis tam piederošās "Brīvā viļņa" akcijas. Ieķīlāšanas brīdī "Mūsu investīciju fondam" piederēja 97,41% no "Brīvā viļņa" akcijām.

"Mūsu investīciju fondam" līdz galveno līgumā noteikto saistību izpildei bez "Baltic International Bank" rakstiskās piekrišanas saņemšanas ir aizliegts rīkoties ar "Brīvā viļņa" akcijām, tostarp veikt grozījumus kompānijas statūtos, atsavināt ķīlas priekšmetu, ieķīlāt, jebkādā veidā apgrūtināt, vai nodot valdījumā trešajām personām. 

Tāpat liegts veikt izmaiņas "Brīvā viļņa" pamatkapitālā, tostarp palielināt un/vai samazināt to, veikt izmaiņas kompānijas dalībnieku sastāvā, veikt jebkādas darbības, kuru rezultātā tiktu mainīts, nelabvēlīgi ietekmēts "Brīvā viļņa" akciju sastāvs vai apmērs, kā arī parakstīt dokumentus, kas saistīti ar iepriekš minētajām darbībām.

Komercķīla ir reģistrēta otrdien, 11.februārī.

"Brīvā viļņa" apgrozījums 2018.gadā bija 7,5 miljoni eiro, kas ir par 10,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi saruka 2,9 reizes - līdz 386 238 eiro.

Kompānijas lielākais akcionārs ir "Mūsu investīciju fonds", kura dalībnieki ir "Brīvā viļņa" valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris (49,79%) un kompānijas izpilddirektors Māris Trankalis (50,21%).