Ienākt
Autors: LETA

"Ventspils labiekārtošanas kombināts" marta beigās plāno rīkot vēl vienu staltbriežu un dambriežu ganāmpulka izsoli

Rīga, 11.febr., LETA. Ventspils pašvaldības uzņēmums "Ventspils labiekārtošanas kombināts" marta beigās plāno rīkot vēl vienu staltbriežu un dambriežu ganāmpulka, kā arī nekustamā īpašuma Talsu ielā 240, Ventspilī izsoli, aģentūrai LETA noskaidroja kompānijā.

"Ventspils labiekārtošanas kombināta" izpilddirektors Raitis Veidemanis aģentūrai LETA teica, ka piektdien, 7.februārī, uzņēmums izsolē piedāvāja iegādāties staltbriežu un dambriežu ganāmpulku kopā ar vairākiem nekustamajiem īpašumiem, bet netika saņemts neviens pieteikums un tādējādi izsole beidzās bez rezultātiem.

Pēc Veidemaņa teiktā, pašlaik tiek gatavoti atkārtotās izsoles noteikumi. Plānots ka tā notiks marta beigās.

LETA jau vēstīja, ka"Ventspils labiekārtošanas kombināts" 7.februārī kā lietu kopību ar 126 071 eiro sākumcenu piedāvāja iegādāties staltbriežu un dambriežu ganāmpulku, kuru veido 36 dzīvnieki, kā arī nekustamo īpašumu Talsu ielā 240, Ventspilī, kas sastāv no četrām būvēm: sargu mājiņas, siena šķūņa, sakņu pagraba un skatu torņa. Izsoli bija plānots rīkot ar augšupejošu soli.

Arī iepriekš "Ventspils labiekārtošanas kombināts" piedāvāja izsolē iegādāties staltbriežu un dambriežu ganāmpulku, bet nesekmīgi. Tostarp pirmajā izsolē, kas bija plānota 2019.gada 23.septembrī, staltbriežu un dambriežu ganāmpulka sākumcena bija noteikta 11 750 eiro, bet izsolē, kas bija plānota 2019.gada 28.oktobrī, un tika atcelta, ganāmpulka sākumcena bija noteikta 9160 eiro apmērā.

"Ventspils labiekārtošanas kombināta" izpilddirektors iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka uzņēmums vēlas izsolīt dzīvniekus, jo paredzēts pārtraukt struktūrvienības - Ventspils briežu dārzs - darbību. 

Savulaik Ventspils briežu dārzs tika izveidots ar nolūku veicināt ģimeņu aktīvās atpūtas iespējas un izglītošanu, sniedzot iedzīvotājiem zooloģiska un ekoloģiska rakstura zināšanas par Latvijas faunas dzīvniekiem un dabas vidi. Ventspils briežu dārzs, kura platība ir 32 hektāri, darbojas kopš 2006.gada. 

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2018.gadā "Ventspils labiekārtošanas kombināts" strādāja ar 5,857 miljonu eiro apgrozījumu un 91 195 eiro peļņu.

"Ventspils labiekārtošanas kombināts" ir reģistrēts 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,457 miljoni eiro. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Ventspils pilsētas dome. "Ventspils labiekārtošanas kombināta" mērķis ir sniegt pakalpojumus apstādījumu ierīkošanā, ceļu būvē, atkritumu apsaimniekošanā un tūrismā Ventspilī un Kurzemes reģionā.