Ienākt
Autors: LETA

"Baltijas mediju alianse" noliedz uzņēmuma juridiskās daļas vadītāja aizturēšanu

Rīga, 10.febr., LETA. Uzņēmums "Baltijas mediju alianse" noliedz tā juridiskās daļas vadītāja aizturēšanu Valsts drošības dienesta (VDD) izmeklētajā kriminālprocesā par starptautisko sankciju pārkāpšanu, aģentūrai LETA norādīja uzņēmuma pārstāve Sindija Frīdenberga.

Frīdenberga plašākus komentārus gan nesniedza, skaidrojot, ka tas neesot iespējams notiekošās izmeklēšanas dēļ.

Kā ziņots, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "de facto" iepriekš vēstīja, ka VDD izmeklētajā kriminālprocesā pagājušajā nedēļā aizturēts un vēlāk atbrīvots arī SIA "Baltijas mediju alianse" juridiskās daļas vadītājs Sergejs Kārītis. Viņam lietā esot noteikts aizdomās turētā statuss.

LETA jau ziņoja, ka kopumā šajā lietā aizdomās turētā statuss noteikts divām personām, no kurām viens ir "Baltijas mediju alianses" 50% kapitāla daļu īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Oļegs Solodovs. Vēl vairākām personām noteikts procesuālais statuss - persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Minēto kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 84.panta 3.daļas - par Eiropas Savienības (ES) noteikto sankciju pārkāpšanu, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, - VDD sācis 2019.gada 19.decembrī, bet šonedēļ tajā veiktas vairākas kratīšanas Rīgā un Tallinā, iegūstot lielu skaitu dokumentu un datu nesēju.

"Izmeklēšanā iegūtā informācija rada pamatu aizdomām, ka personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās nodrošinājusi piekļuvi finanšu un saimnieciskajiem resursiem lielos apmēros personai, pret kuru vērstas ES sankcijas par darbībām, ar ko tiek grauta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība," bija teikts VDD šonedēļ izplatītajā paziņojumā.

LTV raidījuma "de facto" vēstīja, ka kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā ar VDD sadarbojusies Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), kura pērnajā novembrī aizliedza "Pirmā Baltijas kanāla" īpašniekam "Baltijas mediju alianse" pārraidīt deviņus Krievijas kanālus, jo to patiesais labuma guvējs esot Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņa, ES sankciju sarakstā nu jau gandrīz sešus gadus iekļautais miljardieris Jurijs Kovaļčuks.

Arī VDD sāktā lieta esot saistīta ar darījumiem, kuros ar finanšu resursiem nodrošināts Kovaļčuks.

SIA "Baltijas mediju alianse" ietilpst televīzija "Pirmais Baltijas kanāls", reklāmas aģentūras "Pirmais Baltijas muzikālais kanāls" un "Baltijas mediju reklāma", reklāmas un mediju aģentūra "Ren TV Baltic", televīzijas kanālu izplatītājs "Tem LV" un izdevniecības nams "Print Media", kā arī laikraksti "MK Latvija" un "MK Estoņija" un to interneta versijas.

Kopumā "Baltijas mediju aliansē" ietilpst 25 televīzijas kanāli Baltijā. Uzņēmums producē vietējās televīzijas ziņas Latvijā un Igaunijā.

Pēc "Firmas.lv" datiem, Latvijas valstspiederīgajam Solodovam pieder 50% uzņēmuma kapitāla daļu, bet otri 50% pieder Krievijas valstspiederīgajam Aleksejam Pļasunovam.

Solodovs ir "Baltijas mediju alianses" valdes priekšsēdētājs kopš tā dibināšanas 2007.gadā. Kopā ar viņu valdē darbojas arī Pļasunovs, liecina "Firmas.lv" dati.