Ienākt
Autors: LETA

Līdera pozīcijas pārtikas industrijā pērn saglabāja "Dobeles dzirnavnieks"

Rīga, 5.dec., LETA. Pagājušajā gadā, tāpat kā gadu iepriekš, pārtikas produktu ražošanas industrijas līderis pēc apgrozījuma bija "Dobeles dzirnavnieks", liecina "Firmas.lv" un aģentūras LETA veidotais "Latvijas biznesa gada pārskats 2019".

"Dobeles dzirnavnieka" apgrozījums 2018.gadā salīdzinājumā ar gadu iepriekš pieauga par 3,2% un sasniedza 117,35 miljonus eiro.

Otrajā vietā pēc apgrozījuma, tāpat kā gadu iepriekš, ierindojies "Rīgas piena kombināts", kura apgrozījums bija 84,743 miljoni eiro, kas ir par 4,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet trešajā vietā ierindojies konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražotājs "Orkla Confectionery & Snacks Latvija", kura apgrozījums bija 79,159 miljoni eiro, kas ir par 0,7% vairāk.

Seko piena pārstrādes uzņēmums "Preiļu siers", kura apgrozījums pagājušajā gadā bija 61,347 miljoni eiro, kas ir par 2,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet piektajā vietā ierindojies piena pārstrādes uzņēmums "Tukuma piens", kura apgrozījums bija 55,098 miljoni eiro, kas ir par 3,6% vairāk nekā gadu iepriekš.

Sesto vietu ieņem zivju pārstrādes uzņēmums "Karavela", kura apgrozījums pērn bija 41,616 miljoni eiro, kas ir par 7,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet septītajā vietā ierindojies zīmola "Rīgas miesnieks" produkcijas ražotājs "HKScan Latvia", kuras apgrozījums pagājušajā gadā bija 38,635 miljoni eiro, kas ir par 12% vairāk nekā gadu iepriekš.

Savukārt gaļas pārstrādes uzņēmums "Forevers" ierindojies topa astotajā vietā - kompānijas apgrozījums pagājušajā gadā bija 37,535 miljoni eiro, kas ir par 7,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet devītajā vietā ierindojies gaļas pārstrādes uzņēmums "Kurzemes gaļsaimnieks" ar 36,675 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,1% mazāk nekā gadu iepriekš.

Nozares "Top 10" uzņēmumu desmitajā vietā ierindojies gaļas pārstrādes uzņēmums "Rēzeknes gaļas kombināts" ar 36,301 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 20,8% vairāk nekā gadu iepriekš.

"Latvijas biznesa gada pārskata" kārtējā izlaidumā iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti.

https://infogram.com/lielakie-partikas-razosanas-uznemumi-2018-1h9j6q9gjw1v2gz?live