Ienākt
Autors: LETA

Saldū plāno par 8,4% palielināt siltumenerģijas tarifu

Rīga, 12.nov., LETA. SIA "Saldus siltums" iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) siltumenerģijas tarifu projektu, kas paredz, ka maksa par siltumenerģiju Saldū pieaugs par 8,4% un būs 61,62 eiro par megavatstundu (MWh), aģentūru LETA informēja SPRK pārstāve Ieva Lazdiņa.

Viņa skaidroja, ka, ņemot vērā dabasgāzes koģenerācijas iekārtas darbības pārtraukšanu, iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņas un siltumenerģijas ražošanā izmantotā kurināmā cenu izmaiņas, "Saldus siltums" ir iesniedzis SPRK jaunu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu Saldus pilsētai - 61,62 eiro par MWh bez pievienotās vērtības nodokļa. Tas ir par 4,76 eiro par MWh jeb 8,4% vairāk nekā pašlaik piemērotais siltumenerģijas tarifs - 56,86 eiro par MWh. 

Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli par gaidāmajām tarifu izmaiņām, SPRK piektdien, 15.novembrī, rīkos uzklausīšanas sanāksmi. Tā notiks plkst.12 Saldus novada pašvaldības lielajā zālē, Avotu ielā 12.

Uzklausīšanas sanāksmē "Saldus siltums" pilnvarotais pārstāvis iepazīstinās ar siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu būtību un ekonomisko pamatojumu.

Lazdiņa norādīja, ka "Saldus siltums" aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts nav galīgs un vēl var mainīties tā izskatīšanas laikā.

Kompānija "Saldus siltums" reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,342 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmums pērn strādāja ar 1,707 miljonu eiro apgrozījumu un 131 610 eiro zaudējumiem. "Saldus siltums" pieder Saldus novada pašvaldībai.