Ienākt
Autors: LETA

Igaunijas Konkurences padome atļauj "UP Invest" iegādāties "Biļešu Serviss" īpašnieku "Baltic Ticket Holdings"

Tallina, 6.nov., LETA--BNS. Igaunijas uzņēmēja Margusa Linnamē kontrolētā investīciju kompānija "UP Invest" saņēmusi Igaunijas Konkurences padomes atļauju iegādāties biļešu tirdzniecības operatoru "Baltic Ticket Holdings", kam pieder arī "Biļešu serviss" Latvijā.

"UP Invest" valdes loceklis un izpilddirektors Svens Nūtmans oktobrī, kad tika paziņots par darījumu, sacīja, ka investīcijas mērķis ir vēlme paplašināties līdz šim neiekarotā uzņēmējdarbības jomā. "Uzskatām, ka biļešu aprites tirgum ir paplašināšanās potenciāls Baltijas valstīs un Baltkrievijā, kur pašlaik darbojas "Baltic Ticket Holdings". Mēs arī augstu vērtējam kompānijas neseno attīstību un valdes ieguldījumu," teica Nūtmans.

Viņš piebilda, ka sarunas bijušas saspringtas, bet abas puses ir apmierinātas ar darījumu. Puses vienojušās darījuma summu neatklāt.

"Baltic Ticket Holdings" pašreizējā vadība turpinās darbu.

Igaunijas kompānija "Baltic Ticket Holdings" dibināta 2007.gadā. Sākotnēji tā pārvaldīja "Piletilevi" Igaunijā un "Biļešu serviss" Latvijā. 2016.gadā "Baltic Ticket Holdings" grupai pievienojās "Bilietai" Lietuvā un "Kvitki" Baltkrievijā.

Kompānijas biļešu tirdzniecības vietnes gadā reģistrē 45 miljonus apmeklējumu, bet grupas kopējais biļešu pārdošanas apmērs gadā pārsniedz 100 miljonus eiro. Grupas programmatūras attīstīšana un serveru pārvaldība notiek Igaunijā.

Arī pēc īpašnieka maiņas "Baltic Ticket Holdings" sola turpināt sniegt neatkarīgus, privātā kapitālā balstītus biļešu tirdzniecības vidutāja pakalpojumus.

""Baltic Ticket Holdings" turpinās aktīvas investīcijas programmatūras un pārdošanas instrumentu modernizēšanā, ieviešot vairākus sarežģītus pakalpojumus, lai palīdzētu organizatoriem tuvāko gadu laikā piedāvāt saviem apmeklētājiem vēl ērtākus pakalpojumus pirms un pēc pasākuma," sacīja "Baltic Ticket Holdings" vadītājs Jānuss Beilmanns, piebilstot, ka visu "Baltic Ticket Holdings" kompāniju darbības mērķis ir sniegt augstākās kvalitātes pieredzi.

Grupas uzņēmumi pārvalda tiešsaistes platformas "www.piletilevi.ee", "www.teatrix.ee", "www.kinkekaart.ee", "www.bilesuserviss.lv", "www.bilietai.lt", "www.kvitki.by", "www.teatr.by" un "www.vpodarok.by". Tāpat "Baltic Ticket Holdings" tirdzniecības punkti sadarbojas ar mazumtirdzniecības uzņēmumiem, piemēram, "Selver", "Circle-K", "Latvijas pasts", "Rimi", "Maxima", "Vaga", "Jevrosetj", kā arī ar teātriem un koncertzālēm visās valstīs.

"Baltic Ticket Holdings" grupas uzņēmumos strādā 111 cilvēku.

Darījumam ir jāsaņem visu iesaistīto valstu konkurences uzraugu apstiprinājums.

"UP Invest" kapitālā 78% akciju pieder Linnamē, bet 20% - Ivaram Vendelinam. "UP Invest" pieder plašs uzņēmumu portfelis. Informācijas aģentūra LETA ir daļa no starptautiskas mediju grupas, kuras akciju turētājs ir "UP Invest".

SIA "Biļešu serviss" dibināta 2000.gadā, un tās pamatkapitāls ir 28 45 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks kopš 2007.gada ir "Baltic Ticket Holdings". Kompānija pērn strādāja ar 2,15 miljonu eiro lielu apgrozījumu, kas bija par 19% vairāk nekā 2017.gadā, un nopelnīja 473 553 eiro, peļņai pieaugot par 22%.