Ienākt
Autors: LETA

Kokmateriālu ražotāja "Albionus" apgrozījums pērn saruka par 16,3%

Rīga, 24.okt., LETA. Kokmateriālu ražotāja "Albionus" apgrozījums pagājušajā gadā bija 11,868 miljoni eiro, kas ir par 16,3% mazāk nekā gadu iepriekš, kā arī kompānija cieta zaudējumus 31 660 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2018.gadu "Albionus" noslēdza ar zaudējumiem, taču to apmērs ir adekvāts un nav kritisks turpmākajiem attīstības plāniem.

Tāpat "Albionus" vadība atzīmē, ka, ņemot vērā Baltkrievijas lēmumu aizliegt apaļkoku eksportu, pērt tika pārtraukts apaļkoku tranzīts caur Latviju un Lietuvu, negatīvi ietekmējot kompānijas darbības rezultātus.

Kompānijas vadība norāda, ka "Albionus" 2018.gadā koncentrējās uz noieta tirgu paplašināšanu - aktīvi strādāja pie realizācijas iespējām Eiropas Savienībā un Āzijā. Tāpat, pēc vadības ziņojumā minētā, kompānijas meitasuzņēmumi Ukrainā un Rumānijā 2018.gadā paplašināja noieta ģeogrāfiju, ļaujot nopietnāk iesaistīties Austrumeiropas kokmateriālu tirgū. Savukārt uzņēmuma lielākie sadarbības partneri bija Ķīnas un Honkongas uzņēmumi.

Kompānijas vadība arī min, ka 2015.gadā uzņēmums sāka celt ražošanas kompleksu Ukrainā, un pēc tā nodošanas ekspluatācijā, kas notika 2016.gadā, uzņēmums tajā ražoja ozolkoka kokmateriālus Eiropas tirgum, izmantojot neapstrādātu ozolu no Ukrainas. Tā kā situācija Eiropas ekonomikā neļāva kompānijai sasniegt plānoto apgrozījumu, lai gūtu pietiekamu peļņu, 2018.gadā kompānija ražotnes pārorientēja uz sausās sazāģētās koksnes no Baltkrievijas apstrādi. Šim nolūkam uzņēmums modernizēja ražošanu, pievienojot žāvēšanas kompleksu. Jauno produkciju uzņēmums realizēja Ķīnā.

Tāpat kompānijas vadība informē, ka Rumānijā ražotnes maksimālā jauda ir 550 kubikmetru gatavās produkcijas mēnesī, taču apgrozāmo līdzekļu deficīts neļāva pilnībā izmantot iekārtu jaudu. 2019.gadā kompānija atrisinājusi apgrozāmā kapitāla finansēšanas jautājumu, tādējādi rūpnīca kāpināja iekārtu noslodzi. Kompānija arī ieguvusi Rumānijas atbalstu zāģmateriālu ražošanai un eksportam uz Ķīnu un citām Eiropas valstīm.

Vadības ziņojumā minēts, ka kompānijai ir arī patstāvīgās pārstāvniecības Igaunijā un Lietuvā. Tostarp Igaunijas pārstāvniecību kompānija 2018.gadā izejvielu cenu dēļ neizmantoja aktīvi, bet caur Lietuvas struktūrvienību realizēta produkcija, kas veidoja 11,5% no uzņēmuma kopējā apgrozījuma. Pērn Lietuvā realizēto preču apmērs salīdzinājumā ar 2017.gadu pieauga par 8,5%. Kompānijas ieskatā ieguldījumi Lietuvā ir perspektīvi, un uzņēmums turpinās attīstīt darbību šajā tirgū.

"Albionus" pamata mērķis 2019.gadam ir paaugstināt kompānijas konkurētspēju un turpināt sekmīgi attīstīties, palielināt eksporta apmērus un gūt peļņu.

2017.gadā "Albionus" strādāja ar 14,174 miljonu eiro apgrozījumu un 674 464 eiro peļņu.

Kompānija ir reģistrēta 2009.gadā, un tās pamatkapitāls ir 40 000 eiro. Kompānija vienādās daļās pieder divām Ukrainas privātpersonām. "Albionus" pamatdarbība ir kokmateriālu tirdzniecība (eksportēšana un tranzīts). Papildus darbības veidi ir kokmateriālu ražošana, graudu tirdzniecība, noliktavas un transporta saimniecības pakalpojumi, kā arī holdinga sabiedrības darbība.