Ienākt
Autors: LETA

"PrivatBank" izsniegusi finanšu līzingu 280 000 eiro apmērā kompānijai "Baltijas koku eksports"

Rīga, 8.okt., LETA. "PrivatBank" izsniegusi finanšu līzingu 280 000 eiro apmērā kompānijai "Baltijas koku eksports", aģentūrai LETA pavēstīja bankā.

Finanšu līzings kompānijai izsniegts astoņu "Scania AB" vilcēju un septiņu "Schmitz Cargobull AG" universālo piekabju iegādei. Vienlaikus bankā atzīmēja, ka lielākā daļa šo transportlīdzekļu vienību uzņēmuma autoparkā bija jau no 2014.gada, atlikušajām vienībām pievienojoties 2016.gadā, un šobrīd ar bankas finansējuma palīdzību aizņēmums minētās tehnikas nopirkšanai ir refinansēts.

"Baltijas koku eksports" ir pilna cikla mežizstrādes kompānija, bet uzņēmuma otra darbības sfēra ir starptautiskie kravu pārvadājumi. Mežizstrādes un koksnes pārvadājumu pakalpojumus uzņēmums sniedz tikai vietējā tirgū, savukārt uzņēmuma vilcēji un universālās piekabes veic operatīvus starptautiskos pārvadājumus Eiropas teritorijā. Uzņēmuma autoparku veido 40 transportlīdzekļu vienības.

Kompānija "Baltijas koku eksports" reģistrēta 2003.gadā un tās pamatkapitāls ir 2828 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Aleksandrs Komars, liecina "Firmas.lv" informācija. 2018.gadā "Baltijas koku eksporta" apgrozījums bija 1,589 miljoni eiro, bet peļņa - 84 902 eiro.

Pēc aktīvu apmēra "PrivatBank" 2019.gada jūnija beigās bija 13.lielākā banka Latvijā. Bankas lielākais akcionārs ir Ukrainas "PrivatBank", kuru 2016.gada decembrī Ukrainas valdība nacionalizēja.