Ienākt
Autors: LETA

IT uzņēmuma "Mikrotīkls" peļņa pērn pieauga 1,8 reizes

Rīga, 11. sept., LETA. Informāciju tehnoloģiju (IT) uzņēmums "Mikrotīkls" pērn strādāja ar 258,711 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa auga 1,8 reizes un bija 79,349 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka uzņēmuma vieta tirgū ir stabila, attīstību vēršot uz jaunu produktu izstrādi un eksporta realizācijas apjoma palielināšanu. 

Vadības ziņojumā teikts, ka lielākā daļa no "Mikrotīkla" iepirkumiem un pārdošanas darījumiem notiek ASV dolāros. Pērn ASV dolāra kursa svārstības pret eiro ir negatīvi ietekmējušas uzņēmuma peļņas rādītājus. "Mikrotīkls" brīvos naudas līdzekļus nogulda īstermiņa depozītos uz termiņiem ne ilgākiem par trīs mēnešiem. 

"Mikrotīkla" vadība paredz tirdzniecības apjomu stabilizēšanos šogad, vienlaikus nepārtraukti strādājot pie jaunu produktu izstrādes, kā arī vairojot iepriekšējos darbības gados iemantoto klientu uzticību uzņēmuma produkcijai.

Uzņēmumam ir noslēgts līgums ar ražotāju atbildības sistēmu "Latvijas Zaļais punkts" par atkritumu savākšanu un pārstrādi, lai elektronikas nozarē izmantojamās videi kaitīgās komponentes neietekmētu apkārtējo vidi.

2017.gadā kompānija strādāja ar 251,623 miljonu eiro apgrozījumu, bet peļņa bija 43,256 miljoni eiro.

"Mikrotīkls" reģistrēts 1996.gada martā, un tā pamatkapitāls ir 2840 eiro. Kompānijas kapitāls vienādās daļās pieder valdes priekšsēdētājam, ASV pilsonim Džonam Mārtinam Tulijam un valdes loceklim Arnim Riekstiņam.

"Mikrotīkls" pamatdarbība ir datu komunikāciju sistēmu izveidošana un pakalpojumu sniegšana.