Ienākt
Autors: LETA

"HansaMatrix" kapitālā 15,06% līdzdalību ieguvis riska kapitāla fonds "ZGI-4"

Rīga, 14.aug., LETA. Augsto tehnoloģiju uzņēmuma "HansaMatrix" kapitālā 15,06% līdzdalību ieguvis alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieka "ZGI Capital" riska kapitāla fonds "ZGI-4", teikts kompānijas paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Paziņojumā minēts, ka riska kapitāla fonds "ZGI-4" investējis divus miljonus eiro "HansaMatrix" ar mērķi veicināt uzņēmuma attīstību un konkurētspēju. Ar šo finansējumu tiks atbalstīta "HansaMatrix" izaugsmes stratēģija un pāreja no ražošanas uz pilna pakalpojumu klāsta nodrošināšanu, tostarp projektēšanu, inženiertehniskajiem un pēcpārdošanas pakalpojumiem ar augstu pievienoto vērtību. "ZGI-4" riska kapitāla fonda ieguldījums tiks izlietots apgrozāmo līdzekļu papildināšanai un tehnoloģisko iekārtu iegādei.

"Esam priecīgi par vēl viena profesionāla Latvijas investora - "ZGI Capital" ienākšanu mūsu profesionālo investoru grupā. Saņemtais finansējums tiks izmantots jau sāktās investīciju un modernizācijas programmas realizācijai, attīstot "HansaMatrix" par Baltijas un Ziemeļvalstu tirgus optisko un elektronisko produktu ražošanas tehnoloģiju līderi," sacīja "HansaMatrix" valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis.

Savukārt "ZGI Capital" investīciju direktors Rūdolfs Krese norādīja, ka "ZGI Capital" ir prieks investēt uzņēmumā, kas ir konsekventi realizējis laicīgi sāktu investīciju programmu, un ar ieguldījumu turpināt sniegt atbalstu šī plāna tālākā īstenošanā. "Regulārie ieguldījumi automatizācijā, modernizācijā un ražošanas tehnoloģiju pilnveidošanā ir "HansaMatrix" ļāvusi tapt par patiesu augsto tehnoloģu uzņēmumu. Ar šo investīciju turpinām realizēt izaugsmes riska kapitāla fonda "ZGI-4" stratēģiju - ar finansējumu uzņēmums īstenos attīstības investīciju programmu un turpinās galvenā mērķa īstenošanu, lai no Baltijas līmeņa spēlētāja izaugtu līdz starptautiski atzītam un novērtētam uzņēmumam globālā mērogā," viņš teica.

"ZGI Capital" reģistrēts 2005.gadā, un tā īpašnieki ir Normunds Igolnieks (26%), Ivars Ķirsons (25%), Ģirts Rungainis (24,5%), kā arī Jānis Lielcepure (24,5%), liecina "Firmas.lv" dati. Šobrīd "ZGI Capital" pārvalda ceturtās paaudzes izaugsmes riska kapitāla fondu "ZGI-4".

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka SIA "Macro Rīga" samazināja līdzdalību "HansaMatrix" kapitālā no 49,09% līdz 34,03%. "Macro Rīga" noslēdza vienošanos ar "HansaMatrix", daļēji samazinot "HansaMatrix" aizdevuma "Macro Rīga" atlikumu divu miljonu eiro apmērā, aizdevuma atmaksu veicot ar 275 562 "Macro Rīga" piederošajām "HansaMatrix" akcijām. Vienas akcijas cena darījumā bija 7,2579 eiro.

Darījumā "Macro Rīga" līdzdalība "HansaMatrix" kapitālā samazinājās līdz 34,03%, bet "HansaMatrix" ieguva 275 562 pašas akcijas, kas veido 15,06% no kopējā akciju skaita.

"HansaMatrix" akciju kapitālu veido 1 829 381 akcija viena eiro nominālvērtībā.

"HansaMatrix" kapitālā "Swedbank" klientiem 2018.gada beigās piederēja 14,76%, komandītsabiedrībai "BaltCap Latvia Venture Capital Fund" - 9,95%, komandītsabiedrībai "FlyCap Investment Fund I AIF" - 9,61%, bet ieguldījumu pārvaldes sabiedrībai "CBL Asset Management" - 6,56%.

Tāpat ziņots, ka "HansaMatrix" koncerna auditētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 21,154 miljoni eiro, kas ir par 7,7% vairāk nekā 2017.gadā, bet koncerna peļņa samazinājās 2,1 reizi un bija 781 018 eiro.

"HansaMatrix" ir augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, to industrializāciju, kā arī sniedz integrētus ražošanas pakalpojumus klientiem, datu tīklu iekārtu, lietu interneta, industriālo sistēmu un citos augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos. Kompānijas akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.