Ienākt
Autors: LETA

Konkurences padome atļāvusi IT preču vairumtirgotāju "Also Holding" un "Solytron Bulgaria" apvienošanos

Rīga, 13.aug., LETA. Konkurences padome (KP) atļāvusi apvienošanos, ar kuru informācijas tehnoloģijas (IT) tirgotāja "Also Latvia" Šveicē reģistrētā māteskompānija "Also Holding" iegūst izšķirošu ietekmi pār Bulgārijā reģistrēto IT uzņēmumu "Solytron Bulgaria", aģentūru LETA informēja KP komunikācijas speciāliste Zane Gorškova.

Viņa norādīja, ka KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

Gorškova minēja, ka darījumam bija nepieciešama KP atļauja, jo "Also Holding" pieder Latvijā reģistrēti uzņēmumi "Also Latvia", kas nodarbojas ar datoru, to perifēro iekārtu un programmatūras vairumtirdzniecību, kā arī SIA "Also Cloud Latvia", kas nodrošina datorprogrammēšanas pakalpojumus un sniedz citus saistītos pakalpojumus un konsultācijas.

Izvērtējot tirgus dalībnieku sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajā tirgū, kurā darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

"Also Holding" pamatdarbība ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, sadzīves elektronikas preču, risinājumu un pakalpojumu vairumtirdzniecība. Savukārt "Solytron Bulgaria" darbības veidi ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju preču un drukāšanai izlietojamo materiālu vairumtirdzniecība, sadzīves elektronisko preču tirdzniecība, konsultāciju sniegšana un informācijas tehnoloģiju pakalpojumi. Tādējādi apvienošanās rezultātā ietekmētais tirgus ir elektronisko preču vairumtirdzniecības tirgus.

"Also Latvia" pērn strādāja ar 70,634 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 17,3% vairāk nekā 2017.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 45,7% un bija 502 809 eiro, savukārt "Also Cloud Latvia" apgrozījums pērn bija 2,499 miljoni eiro, kas ir par 38,7% vairāk nekā 2017.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 97,4% un bija 96 015 eiro, liecina "Firmas.lv" dati.