Ienākt
Autors: LETA

"Baltijas dārzeņu" apgrozījums pērn nedaudz audzis; zaudējumi - 380 513 eiro

Rīga, 8.aug., LETA. Dārzeņu audzētāju kooperatīvā sabiedrība "Baltijas dārzeņi" pagājušajā gadā strādāja ar 22,377 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi bija 380 513 eiro, pretēji peļņai gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka kooperatīva darbību un finanšu rādītājus pērn ietekmēja Latvijas vasarām neierastie laika apstākļi, kuru dēļ lauka dārzeņu raža bija par 30-50% mazāka nekā plānots. Samazinātā ražas dēļ kooperatīva izdevumi tika segti vien 70% apmērā. "Baltijas dārzeņi" aizvadīto gadu noslēdza ar zaudējumiem, kurus segs no nākamo gadu peļņas.

Vienlaikus "Baltijas dārzeņu" vadība norāda, ka aizvadītajā gadā kooperatīvs uzņēma jaunus biedrus, piesaistīja jaunus klientus un tirdzniecībā ieviesa jaunus produktus.

Viens no galvenajiem "Baltijas dārzeņu" uzdevumiem turpmāk ir realizēt visu savu biedru izaudzēto produkciju, papildus piesaistīt jaunus piegādātājus, lai palielinātu realizācijas apmēru un stabilizētu savu piedāvājumu tirgū.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2017.gadā "Baltijas dārzeņi" strādāja ar 22,14 miljonu eiro apgrozījumu un 89 eiro peļņu.

"Baltijas dārzeņi" ir kooperatīvā sabiedrība, kas dibināta 2005.gadā un nodarbojas ar Latvijā audzētu dārzeņu audzēšanu, pārstrādi un tirdzniecību. Kooperatīvs pērn vidēji nodarbināja 58 darbiniekus.