Ienākt
Autors: LETA

"K-Senukai" īpašnieces apgrozījums pērn pieauga par 64,3%

Rīga, 2.aug., LETA. Būvniecības, remonta un sadzīves preču tirdzniecības centru "K Senukai" zīmola īpašniece AS "Kesko Senukai Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 90,623 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 64,3% vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī guva peļņu 1,474 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" informācija.

Gada pārskats liecina, ka pērn "Kesko Senukai Latvia" ieņēmumi no būvmateriālu, dārza un mājas preču pārdošanas Latvijā pieauga par 35,778 miljoniem eiro un bija 90,007 miljoni eiro, ieņēmumi no preču pārdošanas Baltijā saruka par 376 091 eiro un bija 439 475 eiro, savukārt ieņēmumi no transporta pakalpojumiem Baltijā pieauga par 63 252 eiro un veidoja 176 081 eiro.

Pārskata vadības ziņojumā sacīts, ka pērn "Kesko Senukai Latvia" sadarbībā ar Lietuvas "Kesko Senukai Digital" izstrādāja un realizēja projektu, kurā klientu apkalpošanu pārņēma "Kesko Senukai Digital", savukārt "Kesko Senukai Latvia" nodrošināja internetveikalu ar precēm. Tāpat tirgotājs sāka sadarbību ar internetveikalu "1A'" un atvēra "1A" preču izsniegšanas un pieņemšanas punktus.

Tāpat vadības ziņojumā teikts, ka "Kesko Senukai Latvia" plāno tupināt uzlabot procesu efektivitāti, kā arī uzlabot produktu piedāvājumu un paaugstināt veikalu atpazīstamību. Plānots sākt darbu pie jauna veikala koncepta īstenošanas Maskavas ielā, kā arī turpināt tirdzniecības centra "Ozols" (bijušā tirdzniecības centra "Galerija Azur" vietā) rekonstrukcijas darbus, lai atvērtu lielāko "K-Senukai" veikalu Latvijā.

2017.gadā "Kesko Senukai Latvia" strādāja ar 55,158 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 13,8% vairāk nekā 2016.gadā, bet kompānijas zaudējumi pieauga par 29,7% un bija 4,61 miljons eiro.

Kompānija "Kesko Senukai Latvia" reģistrēta 1996.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 6,749 miljoni eiro. Kompānijas patiesais labuma guvējs ir Lietuvas pilsonis Augustins Rakausks (Augustinas Rakauskas).

"Kesko" ir tirdzniecības uzņēmumu grupa ar 20 mazumtirdzniecības ķēdēm, piemēram, "K-rauta", "Rautia", "Byggmakker", "Konekesko", "Senukai", "Asko", "Sotka", "Citymarket", "Anttila", "Intersport". "Kesko" grupas uzņēmumi darbojas vairākās valstīs - Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.

"Kesko Senukai Latvia" iekļauts "Kesko" grupā, kas Baltijas jūras reģionā aptver vairāk nekā 2000 vienota tīkla veikalu. "Kesko" koncernā ietilpst tādi uzņēmumi kā "Senuku prekybos centras", SIA "Konekesko Latvija", SIA "Daugavkrasts M", SIA "Kesko Real Estate Latvia", SIA "K Prof", SIA "K-rauta", SIA "Mežciems Real Estates", SIA "Polo LS", SIA "TP Real Estate", "Konekesko Oy", "VV-Auto Group Oy", "Konkekesko Lietuva UAB", "Konekesko Eesti AS", SIA "Baltic RED", UAB "Mokilizingas".