Ienākt
Autors: LETA

Pļaviņās ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs pieaugs par 16,1%

Rīga, 1.aug., LETA. Pļaviņu pilsētā un Vietalvas pagastā no ceturtdienas par ūdenssaimniecības pakalpojumiem būs jāmaksā 2,74 eiro par kubikmetru, kas ir par 16,1% vairāk nekā pašreiz, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publicētā informācija.

SPRK padome jūnijā apstiprināja jaunus SIA "Pļaviņu komunālie pakalpojumi" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus, kas ceturtdien stāsies spēkā.

Attiecīgi tarifs par ūdensapgādes pakalpojumu kubikmetru būs 1,01 eiro, bet par kanalizācijas pakalpojumu kubikmetru - 1,73 eiro. Apstiprinātajos tarifos nav iekļauts pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Līdz šim "Pļaviņu komunālie pakalpojumi" ūdenssaimniecības pakalpojumiem piemēroja SPRK 2011.gadā apstiprināto ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 0,92 eiro kubikmetrā (bez PVN) un kanalizācijas pakalpojumu tarifu 1,44 eiro kubikmetrā (bez PVN).

Ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektā no kopējām ūdensapgādes pakalpojumu izmaksām 2% veido pamatlīdzekļu nolietojums, 42% - personāla izmaksas, 3% - pamatlīdzekļu uzturēšanas un remontu izmaksas, 43% - pārējās saimnieciskās darbības izmaksas un 10% - nodokļu maksājumi.

Savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektā no kopējām kanalizācijas pakalpojumu izmaksām 18% ir pamatlīdzekļu nolietojums, 48% - personāla izmaksas, 1% - pamatlīdzekļu uzturēšanas un remontu izmaksas, 32% - pārējās saimnieciskās darbības izmaksas un 1% - nodokļu maksājumi. Rentabilitāti abos tarifu projektos komersants iekļāvis 7% apmērā.

Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli par uzņēmuma iesniegto tarifu projektu, APRK šī gada 12.aprīlī organizēja uzklausīšanas sanāksmi, kurā piedalījās pieci ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotāji, Pļaviņu novada pašvaldības un "Pļaviņu komunālie pakalpojumi" pārstāvji.

"Pļaviņu komunālie pakalpojumi" reģistrēta 1991.gadā, tās 100% kapitāldaļu turētāja ir Pļaviņu novada pašvaldība. Komersants sniedz regulējamus ūdenssaimniecības pakalpojumus, kā arī neregulējamus pakalpojumus, tai skaitā, siltumapgādes, transporta, atkritumu apsaimniekošanas un citus pakalpojumus.

Uzņēmuma apgrozījums 2018.gadā bija 821 367 eiro un peļņa - 16 546 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.