Ienākt
Autors: LETA

"Scandagra Latvia" apgrozījums pērn saglabājās iepriekšējā gada līmenī - 73,699 miljoni eiro

Rīga, 4.jūl., LETA. Sēklu, minerālmēslu, kaļķa un augu aizsardzības līdzekļus tirgotāja "Scandagra Latvia" apgrozījums pagājušajā gadā bija 73,699 miljoni eiro, kas ir iepriekšējā gada līmenī, bet kompānijas zaudējumi bija 906 336 eiro, pretēji peļņai gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka, ņemot vērā iepriekšējās sezonas skarbos augšanas apstākļus un sausumu, kopumā graudu tirgus ievērojami samazinājās, tāpēc aizvadītajā gadā sasniegtie rezultāti ir vērtējami kā apmierinoši, lai gan plānotie pārdošanas apmēri netika sasniegti.

Uzņēmuma augu aizsardzības līdzekļu, sēklu un kaļķa pārdošanas apmēri 2018.gadā salīdzinājumā ar 2017.gadu palielinājās par 14,7%. Lielāko daļu jeb 83,4% no kompānijas kopējā apgrozījuma veidoja graudu, minerālmēslu un augu aizsardzības līdzekļu pārdošana. Kompānija pērn savas pozīcijas tirgū mērķtiecīgi nostiprināja, pētniecības jomā sadarbojoties ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti un vadošajām sēklu selekcionāru kompānijām, lai klientiem piedāvātu nepieciešamās izejvielas un konsultācijas.

"Scandagra Latvia" vadība norāda, ka iemesls uzņēmuma zaudējumiem bija ievērojami uzkrājumi atsevišķiem debitoru parādiem. Līdz ar nelabvēlīgajiem laika apstākļiem un krasu ražas kritumu, kompānijai bija pamatotas šaubas par atsevišķu klientu nākotnes darbību un maksātspēju. Kompānija pārskatīja savu debitoru kreditēšanas politiku, ierobežojot kredītu piešķiršanu iespējamiem riska klientiem.

2019.gadā kompānija plāno nostiprināt savas pozīcijas graudaugu un augu aizsardzības līdzekļu, kā arī minerālmēslu un kaļķa pārdošanas sektorā. "Scandagra Latvia" turpinās attīstīt savu konsultantu zināšanas, kā arī pilnveidos ekskluzīvo augu aizsardzības līdzekļu un sēklu piedāvājumu. Kompānija 2019.gadā plāno pabeigt attīstības projektu Elejas struktūrvienībā, lai varētu palielināt noliktavas pārkraušanas jaudas un darbības efektivitāti, kā arī nodrošināt struktūrvienības darbību atbilstoši visām vides prasībām.

2017.gadā "Scandagra Latvia" strādāja ar 73,752 miljonu eiro apgrozījumu un 582 043 eiro peļņu.

"Scandagra Latvia" ir reģistrēts 2009.gadā, un kompānijas pamatkapitāls ir 3000 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Zviedrijā reģistrētais uzņēmums "Scandagra Group". "Scandagra Latvia" ir viens no lielākajiem Latvijas lauksaimniecības nozares uzņēmumiem, kas nodarbojas ar zemniekiem nepieciešamo preču tirdzniecību, kā arī graudu pirkšanu un pārdošanu.