Ienākt
Autors: LETA

Mazumtirdzniecības tīkla "Mego" pārvaldītāja apgrozījums pērn pieauga par 7,9%

Rīga, 1.jūl., LETA. Latvijas uzņēmums "Lenoka", kas pārvalda mazumtirdzniecības tīklu "Mego", pagājušajā gadā strādāja ar 162,281 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 7,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka 2,4 reizes - līdz 4,423 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas vadība norāda, ka aizvadītajā gadā uzņēmums turpināja mazumtirdzniecības vietu rekonstrukcijas, veica remontus, mainīja tirdzniecības iekārtas, ierīkoja ceptuves un kulinārijas. "Lenoka" vadība uzsver, ka uzņēmums visas rekonstrukcijas spēja veikt ar saviem finansiālajiem līdzekļiem. Neraugoties uz turpmākiem ieguldījumiem tālākajā attīstībā kompānija aizvadīto gadu ir noslēgusi ar peļņu.

"Lenoka" aizvadītajā gadā arī aktīvi veidoja reklāmas kampaņas, loterijas un akcijas, kā arī pārskatīja preču sortimentu.

Tāpat "Lenoka" vadība informē, ka uzņēmums no pamatlīdzekļiem iegādājās jaunu nekustamo īpašumu Biķernieku ielā 16, Rīgā un biznesa klases lidmašīnu.

2019.gadā kompānija plāno turpināt mārketinga aktivitātes, pircēju piesaistes programmu, veikt rekonstrukcijas esošajās tirdzniecības vietās, meklēt un attīstīt jaunas tirdzniecības vietas, kā arī paplašināt pircējiem interesantu preču sortimentu.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2017.gadā "Lenoka" strādāja ar 150,379 miljonu eiro apgrozījumu un 10,606 miljonu eiro peļņu.

"Lenoka", kas līdz 2014.gada martam darbojās ar nosaukumu "Palink", reģistrēta 2003.gada augustā. Tās pamatkapitāls ir 7 713 776 eiro. "Lenoka" pilnībā pieder SIA "Mego", kas savukārt pieder SIA "Gruodis" (62%), Dmitrijam Karbanovam (18%), SIA "Blackrock Holding West" (10%) un SIA "Blizzard Holding" (10%). Aizvadītajā gadā "Lenoka" kopumā bija 113 mazumtirdzniecības vietas.

"Mego" ir viens no lielākajiem mazumtirgotājiem, kurš Latvijā darbojas jau kopš 1999.gada. 2014.gada janvāra vidū "Mego" parakstīja līgumu ar veikalu "IKI" apsaimniekotāju "Palink" par tā 100% kapitāldaļu pirkšanu. Darījuma pilnīgai apstiprināšanai tika gaidīts Konkurences padomes lēmums, kura 2014.gada februāra beigās atļāva "Mego" iegādāties veikalu tīklu "Iki". Pēcāk mazumtirdzniecības veikali Latvijā, kas darbojās ar "Iki" zīmolu, turpināja darbu ar "Mego zīmolu un "Palink" tika pārdēvēts par "Lenoka".