Ienākt
Autors: LETA

Daugavpils dome vēršas policijā pret korupcijas skandālā iesaistīto "Modus būvi"

Rīga, 29.maijs, LETA. Daugavpils dome vērsusies Valsts policijā (VP) pret korupcijas skandālā iesaistītās SIA "Modus būve" valdi, bet paralēli uzņēmumam sākts maksātnespējas process, noskaidroja aģentūra LETA.

Pilsētas dome vērsusies VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē par "Modus būves" valdes iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas radījuši pašvaldības budžetā vismaz 300 000 eiro materiālus zaudējumus, aģentūra LETA uzzināja domē. Proti, pašvaldība ar uzņēmumu noslēgusi līgumu par vispārējās izglītības iestādes ēkas Parādes ielā 7 pārbūvi, veicot priekšapmaksu 300 000 eiro apmērā, taču uzņēmums būvdarbus nav veicis.

Savukārt "Firmas.lv" informācija liecina, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 22.maijā izsludinājusi uzņēmuma maksātnespējas procesu. Par maksātnespējas administratori iecelta Anna Žarova.

Mēneša laikā Daugavpils dome plāno iesniegs "Modus būve" administratoram kreditora prasību par 300 000 eiro atlīdzināšanu. Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta informāciju, uz maija beigām uzņēmumam ir arī nenokārtotas saistības pret valsti 6197 eiro apmērā.

Domē norāda, ka pašvaldībai ir bijusi neveiksmīga pieredze ar "Modus būvi", īstenojot citu - Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas sporta zāles pārbūves - projektu. 2016.gadā uzņēmums uzvarēja konkursā, apņemoties paveikt būvdarbus par 675 000 eiro. 2018.gada martā ar šo firmu konkursa rezultātā noslēgts vēl viens līgums 860 000 eiro vērtībā par papilddarbu veikšanu objektā. Abos līgumos paredzētais būvdarbu izpildes termiņš beidzās 2019.gada 28.martā, taču darbi tā arī nebija pabeigti. Ar 29.martu būvdarbi objektā pārtraukti.

"Paveikto darbu kvalitātes novērtēšanai bija piesaistīts eksperts, kas konstatēja vairākus pārkāpumus. Nekvalitatīvi paveikto darbu labošanai būs nepieciešami līdzekļi vēl aptuveni 20 000 eiro apmērā. Pildīt saistības un kompensēt radītos zaudējumus uzņēmējs atsakās," apgalvoja domē.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pērnā gada 18.decembrī aizturēja bijušo Daugavpils mēru Rihardu Eigimu ("Mūsu partija") lietā par kukuļa pieprasīšanu, bet drīz pēc tam viņš tika atbrīvots.

KNAB informēja, ka septembrī tas sācis kriminālprocesu par to, ka Daugavpils domes amatpersona pieprasījusi kukuli 10 000 eiro apmērā no fiziskas personas saistībā ar Daugavpils domes veiktajām iepirkumu procedūrām būvniecības jomā. Tika ziņots par kopumā divām aizturētajām personām. Tāpat KNAB veica procesuālās darbības Daugavpils domē.

Eigims savukārt paziņojis, ka nekādus kukuļus nav ne prasījis, ne ņēmis, un arī apsūdzības KNAB viņam neesot izvirzījis.

KNAB sāktais kriminālprocess saistīts ar četrus miljonus eiro vērtiem divu izglītības iestāžu pārbūves iepirkumiem, kuros par uzvarētāju atzīta "Modus būve", liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Vēlāk Daugavpils dome paziņojusi par plāniem lauzt līgumu ar "Modus būvi". Laužot līgumu, Daugavpils dome vēlas atgūt samaksāto 300 000 eiro avansu.

Informācija Iepirkumu uzraudzības mājaslapā liecina, ka kopējā līguma summa par izglītības iestādes Parādes ielā 7 pārbūvi ir 2 730 347 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. "Modus būve" iepirkumā izvēlēta četru pretendentu konkurencē.