Ienākt
Autors: LETA

Rīgas domes opozicionārs Zeps vēršas Ģenerālprokuratūrā par iespējamiem pārkāpumiem nodibinājuma "Riga.lv" darbībā

Rīga, 10.maijs, LETA. Partijas "Latvijas attīstībai" (LA) Rīgas domes frakcijas vadītājs Viesturs Zeps nosūtījis vēstuli Ģenerālprokuratūrai, lūdzot izvērtēt, vai Valsts kontroles revīzijā konstatētajos pārkāpumos nodibinājuma "Riga.lv" darbībā saskatāmas noziedzīgo nodarījumu sastāva pazīmes, aģentūru LETA informēja LA Rīgas domes frakcijas pārstāve Ieva Graudiņa-Šutko.

Pēc politiķa domām, Valsts kontroles ziņojumā paustie secinājumi norāda uz Rīgas domes amatpersonu nihilismu, bezatbildību, pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanu un fiktīvu nodarbinātību. "Man šķiet, ka tā nav nezināšana - tā ir mērķtiecīga, apzināta krāpšana," pārliecināts Zeps.

Zeps norādīja, ka frakcija savākusi nepieciešamo parakstu skaitu, lai sasauktu ārkārtas sēdi, kurā iecerēts rosināt "Riga.lv" likvidēšanu. Tāpat ārkārtas sēdē Rīgas domes opozicionāri vēlas diskutēt par nodibinājuma "Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs" (RTAB) darbības lietderību un izstrādāt priekšlikumus tā stingrākai uzraudzībai.

Opozīcijas deputāti ārkārtas sēdes pieprasījumu Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājam Oļegam Burovam (GKR) plāno iesniegt pirmdien, 13.maijā.

Kā ziņots, balsoties uz Valsts kontroles revīzijas ziņojumu, LA frakcija šonedēļ sāka parakstu vākšanu par ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai rosinātu pašvaldības nodibinājuma "Riga.lv" likvidāciju. Opozīcijas politiķi nodibinājumu "Riga.lv" nereti ir novērtējuši kā Rīgā valdošās koalīcijas un tās līdera Nila Ušakova (S) sabiedrisko attiecību instrumentu.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, ka Valsts kontroles ziņojumā galvenokārt tiek pārmesta nesaprotama nodibinājumu funkciju dublēšanās ar domes departamentu darbību, nepārskatāma pārvaldība un finanšu izlietojums, kā arī nesaprotamas operācijas ar preču zīmju iegādi un pārdošanu.

Tāpat tiek kritizēti izdevumi par darījumu braucieniem, jo neesot iespējams gūt viennozīmīgu pārliecību par to saturu - vai tie bijuši izklaides vai darba braucieni. Vēl ziņojumā tiekot norādīts, ka nav izprotams, pēc kādiem principiem nodibinājumi citām sabiedriskajām organizācijām piešķir finansējumu, neesot skaidrs, ar ko tieši nodarbojas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa un ar ko - "Riga.lv", un kurā brīdī ir efektīvāk aktivitātes īstenot domei, bet kurā - nodibinājumam "Riga.lv".

"Riga.lv" dotācija no pašvaldības budžeta šogad ir 1,77 miljoni eiro, bet 2018.gadā bija 1,96 miljoni eiro. Lemjot par pašvaldības budžetu, opozīcija jau aizvadītajā gadā centās iepazīties ar dotācijas izlietojumu un pamatojumu, taču pilnvērtīga informācija viņiem sniegta netika.

Lai gan "Riga.lv" dibinātājs ir pašvaldība, nodibinājuma statūtos norādīts, ka lēmumu par likvidāciju pieņem valde, saņemot dibinātāju sapulces piekrišanu. Vienlaikus, dibinātāju sapulces kompetencē esošus lēmumus pieņem Rīgas domes priekšsēdētājs vai viņa pilnvarota persona.

"Firmas.lv" pieejamie dati liecina, ka "Riga.lv" valdē strādā Rīgas domes Finanšu departamenta pārstāvis Andris Konošonoks un Ģirts Dripe. 2018.gadā nodibinājums strādājis ar 1,96 miljonu eiro lielu apgrozījumu un 697 106 eiro peļņu.

Savukārt RTAB valdē strādā Guntars Grīnvalds, Vita Jermoloviča un Rīgas domnieks Maksims Tolstojs Maksims (S). Pērn nodibinājums strādājis ar 6,17 miljonu apgrozījumu un 606 973 eiro peļņu.