Ienākt
Autors: LETA

"Smiltenes piens" apgrozījums pagājušajā gadā pieauga par 6,8%

Rīga, 15.apr., LETA. Piena pārstrādes uzņēmums AS "Smiltenes piens" pagājušajā gadā strādāja ar 19,069 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 6,3% - līdz 870 393 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

"Smiltenes piens" vadības ziņojumā teikts, ka izejvielu - piena, vājpiena un krējuma - iepirkuma apmērs aizvadītajā gadā bija 35 050 tonnas, kas ir par 11% lielāks nekā 2017.gadā. Savukārt kompānijas sagādes zonas iepirktā piena apmērs pieauga par 1% salīdzinājumā ar 2017.gadu. Kompānijas pamatdarbībā galvenais akcents tika likts uz siera ražošanu. Pērn salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu par 36% kāpa svaigo un "pasta filata" sieru ražošanas apmērs, par 13% - puscieto sieru ražošanas apmērs un par 20% - biezpiena ražošanas apmērs.

Kompānijas vadība arī norāda, ka "Smiltenes piens" aizvadītajā gadā strādāja pie savas piena zonas paplašināšanas, uzlabojot sadarbību ar esošajiem piena piegādātājiem un piesaistot jaunus. Kompānija sāka ražot un pārdot iebiezinātās sūkalas.

Uzņēmumam pērn bija veiksmīga sadarbība arī ar lielākajiem veikalu tīkliem - "Rimi", "Maxima", "Top", "Elvi" un "Baltstor". Tāpat "Smiltenes piens" strādāja arī pie tā, lai atrastu jaunas noieta iespējas citās valstīs un Latvijā. Sadarbības partneru meklējumos kompānija pērn ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu piedalījās starptautiskajā pārtikas nozares izstādē "Gulfood 2018" Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, "Riga Food 2018", Rīgā, SIAL "Paris 2018" Parīzē, Francijā.

Kompānijas vadība norāda, ka uzņēmums plāno veiksmīgi turpināt piena produktu eksportu jau esošajos tirgos, kā arī veikt iestrādes jaunos tirgos. Tāpat 2019.gadā "Smiltenes piens" plāno par 6% palielināt apgrozījumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, izstrādājot jaunus produkcijas veidus, kā arī nostiprināt pozīcijas esošajos tirgos. Kompānija ir iecerējusi arī palielināt svaigo sieru, "pasta filata" sieru un biezpiena desertu apgrozījumu.

Kompānijas vadība arī atzīmē, ka šā gada pirmajā ceturksnī kompānija ir pabeigusi realizēt projektu Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma "Ieguldījumi materiālajos aktīvos" apakšprogrammā "Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē", iegādājoties biezpiena formēšanas blokformu komplektu, šoka saldētavu, turbomikseri, augstu līmeņu pacēlāju komplektētāju, piena pasterizācijas plāksnes, autofurgonu un autocisternu. Realizējot šo projektu, kompānija plāno piegādāt klientiem jaunus produktus eksporta tirgiem, uzlabot produkcijas kvalitāti un palielināt ražošanas efektivitāti.

Šā gada otrajā ceturksnī "Smiltenes piens" plāno sākt realizēt vēl vienu projektu ELFLA Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma "Ieguldījumi materiālajos aktīvos" apakšprogrammā "Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē", iegādājoties automātisko divjoslu rotējošo trauciņu pildīšanas iekārtu, divas siera bloku vakumēšanas iekārtas un rekonstruēt abu ražotņu katlu mājas, uzstādot gāzes apkures katlus. Iecerēts turpināt darbu arī pie jaunu produktu izstrādes un produktu sortimenta optimizācijas, kā arī produktu uzskaites datorprogrammas ieviešanas.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2017.gadā uzņēmums strādāja ar 17,869 miljonu eiro apgrozījumu un 818 472 peļņu.

Kompānija reģistrēta 1993.gadā un tās pamatkapitāls ir 472 962 eiro. "Smiltenes piens" ražo sierus, kā arī pienu, kefīru, sviestu, skābo krējumu, saldo krējumu, vājpiena un pilnpiena biezpienu, dažādus biezpiena desertus un citus produktus.