Ienākt
Autors: LETA

Liepājas uzņēmums "iCotton" investēs 5,7 miljonus eiro jaunas ražotnes būvniecībā un attīstībā

Rīga, 20.febr., LETA. Liepājas higiēnas preču ražotājs SIA "iCotton" ar "BlueOrange Bank" un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) programmu finansējumu jaunas ražošanas ēkas būvniecībā un ražošanas iekārtu iegādē investēs 5,79 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Ēkas celtniecību plānots sākt mēneša laikā un pabeigt 2020.gada pavasarī.

Jaunais ražošanas korpuss atradīsies Liepājā, Pulvera ielā 4A - teritorijā, netālu no Krūmu ielas 74, kur atrodas "iCotton" rūpnīcas un noliktavu komplekss 15 000 kvadrātmetru platībā. Jaunās ēkas platība būs 4916,8 kvadrātmetri, papildinot "iCotton" kopējo ražošanas platību līdz gandrīz 25 000 kvadrātmetru.

Pateicoties jaunā ražošanas korpusa izbūvei un ražošanas modernizācijai, uzņēmums tuvākajos gados plāno palielināt gada vidējo apgrozījumu līdz 30 miljoniem eiro, kas ir par 30% vairāk nekā 2018.gadā, informēja kompānijā.

"Ražošanas jaudas paaugstināšana, energoefektīvu risinājumu izmantošana un rūpnīcas modernizācija, izmantojot jaunākās kokvilnas šķiedras apstrādes tehnoloģijas, ļaus "iCotton" nostiprināt savas tirgus pozīcijas Baltijā un Eiropā. Jau šobrīd uz Eiropas valstīm tiek eksportēti aptuveni 40% mūsu produkcijas," sacīja "iCotton" valdes priekšsēdētājs Sergejs Binkovskis.Uzņēmumā "iCotton" šobrīd nodarbināti 146 darbinieki un gandrīz 95% produkcijas tiek eksportēti uz ārvalstīm. "iCotton" galvenie noieta tirgi ir Baltijas valstis, Krievija un Ukraina. Uzņēmuma produkcija tiek eksportēta arī uz Skandināvijas valstīm, Poliju, Uzbekistānu, Ķīnu, Vjetnamu, Franciju, Itāliju, Čehiju, Slovākiju, Rumāniju un Ungāriju.

"Inovācijas un piedāvāto produktu augstā kvalitāte pēdējo triju gadu laikā ļāvušas uzņēmumam kāpināt apgrozījumu par gandrīz 225%, tāpēc arī nākamajos gados mūsu prioritāte būs modernizācija un produktu klāsta palielināšana, izmantojot dabīgas un ekoloģiski tīras izejvielas. Liekot lietā patentētas kokvilnas apstrādes tehnoloģijas, plānojam sākt vairāku jaunu produktu ražošanu, kuru vidū būs arī sieviešu higiēnas preces," piebilda Binkovskis.

2013.gadā dibinātais SIA "iCotton" ir vienīgais uzņēmums Baltijas valstīs, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu kokvilnas produktiem un mitrajām salvetēm. Šobrīd "iCotton" ir viens no lielākajiem kokvilnas produktu, mitro salvešu un personīgās higiēnas produktu ražotājs Eiropas Savienībā un NVS valstīs ar vienu no modernākajām ražotnēm Eiropā.

"ICotton" 2016.gada maijā bijušās sporta manēžas telpās Krūmu ielā atklāja jaunu ražotni un noliktavu. Īstenojot investīciju projektu 8,1 miljona eiro apmērā, "iCotton" sācis arī vates izstrādājumu izejmateriāla - neausta kokvilnas audekla - ražošanu, kā arī paplašinājis produkcijas klāstu ar vates plāksnītēm un vates irbulīšiem.

"Firmas.lv" dati rāda, ka uzņēmuma "iCotton" īpašnieki līdz 2017.gada martam uz pusēm bija Itālijas uzņēmums "Sanitars S.P.A" un Krievijas pilsonis Maralbeks Gabdsatarovs, bet kopš 2017.gada marta Gabdsatarovs kļuva par vienīgo īpašnieku. Kopš 2017.gada decembra 1,84% kapitāldaļu pieder Krievijas pilsonim Dmitrijam Reņevam, bet atlikušie 98,16% - Gabdsatarovam.

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 8,15 miljoni eiro. 2017.gadā "iCotton" apgrozījums bija 18,696 miljoni eiro, bet peļņa - 6,715 miljoni eiro.