Ienākt
Autors: LETA

PTAC par tūrisma firmas "Prieks tūre" pakalpojumu pārtraukšanu saņēmis 287 iesniegumus

Rīga, 7.janv., LETA. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) par tūrisma firmas "Prieks tūre" pakalpojumu pārtraukšanu kopumā saņēmis 287 iesniegumus, aģentūrai LETA pastāstīja PTAC pārstāve Santa Zarāne.

To skaitā saņemti arī iesniegumi, kuriem potenciāli var netikt izsniegta līdzekļu atmaksa, piemēram, noslēgtais līgums nav bijis par kompleksajiem tūrisma pakalpojumiem. Zarāne norādīja, ka regulējums attiecas tikai uz kompleksajiem tūrisma pakalpojumiem.

Savukārt pārējiem klientiem līdzekļu atmaksa par "Prieks tūre" pakalpojumu pārtraukšanu notiks februārī vai vēlāk.

PTAC skaidroja, ka līdz 4.janvārim bija iesniegumu saņemšana, bet tagad mēnesi PTAC izskatīs un apkopos informāciju. Pēc tam informāciju sniegs apdrošināšanas kompānijai, kas izskatīs katru gadījumu individuāli un veiks līdzekļu atmaksu par pārtrauktajiem pakalpojumiem.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka oktobra beigās par "Prieks tūre" pakalpojumu pārtraukšanu saņēmis aptuveni 170 iesniegumus.

PTAC mājaslapā publicētajā ziņojumā minēts, ka "Prieks tūre" ir likviditātes problēmas un kompānija nespēj pilnībā vai daļēji pildīt savas saistības un sniegt kompleksos tūrisma pakalpojumus, tāpēc PTAC aicina iedzīvotājus iesniegt iesniegumu par visu to maksājumu atmaksāšanu, ko ceļotājs veicis vai kas veikti ceļotāja vārdā.

Tāpat aicinājums attiecas arī uz tiem ceļotājiem, kuri līdz šī paziņojuma publicēšanai jau ir iesnieguši PTAC iesniegumu ar lūgumu palīdzēt risināt strīdu ar šo pakalpojuma sniedzēju.

PTAC ziņojumā norādīts, ka ceļotājiem atmaksājamo izdevumu apmēru aprēķinās proporcionāli atbilstoši ceļotāju skaitam, kuri būs pieteikušies PTAC līdz 2019.gada 4. janvārim, to samaksātajai summai un nodrošinājuma apmēram.

Tāpat ziņots, ka augustā "Prieks tūre" paziņojusi par darbības pārtraukšanu, neraugoties uz to, ka daļa uzņēmuma klientu joprojām atradās ārvalstīs.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Sergejs Ivasjuta iepriekš skaidroja, ka vasaras tropiskie laikapstākļi kaitējuši biznesam. Līdz pēdējam mirklim cerēts, ka lietainajā rudenī tomēr pieaugs klientu skaits, bet, saprotot, ka situāciju nekas vairs neglābs, nolemts uzņēmuma darbību pārtraukt. Maksātnespēju uzņēmums gan nav pieteicis.

Kā norādīja PTAC, uzņēmums viņu redzeslokā nonācis jau iepriekš, tiesa gan, par krietni sīkākām sūdzībām. Šajā gadījumā, ja uzņēmums nereģistrēs maksātnespēju, naudu tas būs spiests atmaksāt līdz pēdējam klientiem vai kontā atlikušajam eiro. Tāpat nav skaidrs, vai "Prieks tūre" pēc šī atgadījuma varēs turpināt strādāt.

Tāpat no šā gada 1.jūlija ir spēkā jauns tiesiskais regulējums, kas paredz komplekso tūrisma pakalpojumu sniegšanas licences saņemšanu. "Prieks tūre" to vēl nav paspējis iegūt.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Prieks tūre" 2017.gadā strādāja ar 346 758 eiro apgrozījumu, kas ir par 16,2% mazāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa saruka 1,9 reizes un bija 52 277 eiro.

Kompānija reģistrēta 1997.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 5642 eiro. Kompānijas 100% kapitāls pieder Moldovas pilsonim Viktoram Halupa.