Ienākt
Autors: LETA

Jelgavā atkal aktualizē jautājumu par krematorijas būvniecību

Rīga, 5.dec., LETA. Lai arī vēl gada sākumā Jelgavas domei neizdevās noslēgt līgumu par krematorijas būvniecību pie Bērzu kapsētas, dome lēmusi piedāvāt uzņēmējiem citu vietu krematorijas un kolumbārija izbūvei, noskaidroja aģentūra LETA.

Jelgavas pašvaldība izsludinājusi konkursu "Apbūves tiesības piešķiršana zemesgabala daļai Zālītes ielā 2, Jelgavā", kura uzvarētājs iegūs tiesības 15 000 kvadrātmetrus plašā zemesgabalā izbūvēt krematoriju-sēru namu un kolumbāriju. Netālu no objektam paredzētās vietas atrodas vairākas pilsētas kapsētas, tostarp nesen paplašinātie un apbedījumiem atvērtie Meža kapi.

Dome lēma, ka konkursa uzvarētājam objekts jānodod ekspluatācijā līdz 2023.gada 30.decembrim. Apbūves tiesības tiks piešķirtas uz 30 gadiem.

Vienreizēju maksa par apbūves tiesību piešķiršanu noteikta 1,5% apmērā no zemesgabala kadastrālās vērtības - 135 eiro -, arī maksa gadā par zemes lietošanu būs 1,5% no kadastrālās vērtības.

Konkursa piedāvājumus pretendenti pašvaldībā var iesniegt līdz 2019.gada 1.februārim.

Apstiprinot konkursa nolikumu, pilsētas mērs Andris Rāviņs (ZZS) skaidroja, ka konkursa rīkošana ir pašvaldības iniciatīva, jo iedzīvotājiem nepieciešams krematorijas pakalpojums.

Jau vēstīts, ka gada sākumā dome par nenotikušu atzina izsoli par apbūves tiesībām uz zemesgabalu pie Bērzu kapiem, jo neviens no ieinteresētajiem uzņēmumiem nenoslēdza līgumu par objekta izbūvi.

Pašvaldības rīkotās izsoles uzvarētāja - SIA "Trimo trīs" - noteiktajā laikā nav iemaksājusi pašvaldībai 99 000 eiro, kas ir vienreizēja maksa par būvniecības tiesību iegūšanu, tāpēc pašvaldība nosūtīja piedāvājumu SIA "Audēji 7", kas izsolē nosolīja nākamo augstāko maksu - 50 000 eiro. Taču arī SIA "Audēji 7" nav izrādījusi interesi par līguma noslēgšanu un līdzekļu iemaksāšanu.

Ņemot vērā, ka līgums ne ar vienu uzņēmumu netika noslēgts, Jelgavas dome lēma par nenotikušu atzīt zemesgabala Bērzu ceļā 40 daļas apbūves tiesības izsoli.

Tāpat ziņots, ka tiesības būvēt krematoriju pie Bērzu kapiem Jelgavā ieguvis apbedīšanas uzņēmums "Trimo trīs" no Valmieras. Apbedītājs tiesības būvēt krematoriju ieguvis, nosolot 99 000 eiro, kas ievērojami pārsniedz izsoles sākuma cenu - 500 eiro.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka uzņēmumam ir apbedīšanas biroji arī Cēsīs, Alūksnē, Balvos un Gulbenē.

Apbūves tiesību izsole notika pēc SIA "Apbedīšanas nams - krematorija" iniciatīvas.