Ienākt
Autors: LETA

Valdība akceptē četru miljonu eiro novirzīšanu ziedojumiem no LVM šā gada peļņas

Rīga, 4.dec., LETA. AS "Latvijas valsts meži" (LVM) no šā gada peļņas sporta, kultūras un mākslas, izglītības un zinātnes, kā arī sociālās palīdzības veicināšanai ziedos četrus miljonus eiro, teikts informatīvajā ziņojumā par LVM dāvināšanai (ziedošanai) paredzēto finanšu apjomu un dāvināšanas (ziedošanas) kārtību šajā gadā, ko otrdien akceptēja valdība.

Zemkopības ministrijas (ZM) ziņojumā paskaidrots, ka LVM šā gada trešajā ceturksnī sasniegtie finanšu rezultāti ļauj LVM noteikt ziedojumu summu četru miljonu eiro apmērā, bez negatīvas ietekmes uz uzņēmuma attīstībai nepieciešamajām investīcijām un nodrošinot saistību izpildi ar sadarbības partneriem, darbiniekiem un dividenžu maksājumu valsts budžetam par šo gadu.

LVM šā gada ziedojuma summu četru miljonu eiro apmērā saskaņā ar LVM ziedošanas stratēģiju plānots sadalīt sekojoši: sporta attīstības veicināšanai plānots atvēlēt divus miljonus eiro, tajā skaitā biedrībai "Latvijas Automobiļu federācija" 200 000 eiro, kultūras un mākslas attīstības veicināšanai - 600 000 eiro, izglītības un zinātnes attīstības veicināšanai - 800 000 eiro un sociālās palīdzības veicināšanai - 600 000 eiro.

ZM pārstāvji arī informatīvajā ziņojumā ir atzīmējuši, ka LVM ziedošanas kārtība paredz šajā procesā iesaistīt Latvijas Nacionālo sporta padomi un partnerus - attiecīgo jomu nevalstiskās organizācijas un nodibinājumus, kopā ar sadarbības partneriem saskaņot mērķprogrammas, kas atbilst LVM ziedošanas stratēģijai.

Kultūras un mākslas attīstības veicināšanas jomā tiks turpināta sadarbība ar Valsts Kultūrkapitāla fondu, sociālās palīdzības veicināšanas jomā - ar fondu "Ziedot", Latvijas Bērnu fondu un Latvijas Samariešu apvienību, izglītības un zinātnes attīstības veicināšanas jomā - ar Meža attīstības fondu. Sporta attīstības veicināšanas jomā mērķziedojuma finansējuma sadali īstenos Latvijas Nacionālā sporta padome, paredzot, ka jaunatnes sporta veicināšanai tiks novirzīti vismaz 20% (tautas sportam - 10% un jaunatnes sportam - 10%) no ziedotā finansējuma un Latvijas Automobiļu federācija, kas sadalīs LVM ziedojumu nozīmīgiem nacionāla mēroga autosporta projektiem, starptautiska mēroga sacensībām un sportistu dalībai tajās.

Pirms ziedojuma veikšanas partneriem jāinformē sabiedrību par atbalsta piešķiršanas kārtību, iesniegto ziedojumu projektu vērtēšanas kritērijiem, kā arī profesionālu, saņēmējam pietuvinātu ziedošanas projektu izvērtēšanu, jānodrošina ziedoto finanšu līdzekļu sadalījumu mērķprogrammas ietvaros atbilstoši vērtēšanas kritērijiem, kā arī jāadministrē ziedojumu projektus. Partneriem arī jākontrolē finanšu līdzekļu izlietojumu un jāinformē sabiedrību par atbalstītajiem ziedojumu projektiem, kā arī pārskata iesniegšanu LVM.

Jau ziņots, ka 2017.gadā LVM apgrozījums bija 275,83 miljoni eiro, kas ir par 7,4% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 28,8% un sasniedza 65,208 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja - ZM.