Ienākt
Autors: LETA

Birža piemērojusi uzraudzības statusu "Brīvā viļņa" akcijām

Rīga, 6.nov., LETA. Biržas "Nasdaq Riga" valde otrdien piemērojusi uzraudzības statusu zivju pārstrādes uzņēmuma "Brīvais vilnis" akcijām, teikts biržas paziņojumā.

Birža uzraudzības statusu piemērojusi atbilstoši noteikumiem par finanšu instrumentu iekļaušanu un tirdzniecību biržas regulētajos tirgos, kas nosaka, ka uzraudzības statusu piemēro, ja tiek izteikts emitenta akciju atpirkšanas piedāvājums vai ir publiski paziņots par nodomu izteikt šādu piedāvājumu.

"Uzraudzības statusa piemērošana nepieciešama, lai piesaistītu tirgus dalībnieku uzmanību", uzsvēra biržā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka gaidāms "Brīvā viļņa" akciju atpirkšanas obligātais piedāvājums.

"Brīvā viļņa" pārstāvji otrdien paziņoja, ka no SIA "Mūsu investīciju fonds" ir saņemta informācija, ka, ņemot vērā, ka ir sasniegts Finanšu instrumentu likumā noteiktais slieksnis akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanai, tiek gatavots akciju atpirkšanas piedāvājums.

Tāpat ziņots, ka SIA "Baltic Finance & Capital" un SIA "A Corporation" ir pārdevušas visas tām piederošās "Brīvā viļņa" akcijas kompānijai "Mūsu investīciju fonds", kuras īpašnieki, pēc "Firmas.lv" datiem, ir "Brīvā viļņa" valdes loceklis un izpilddirektors Māris Trankalis (50,21%) un kompānijas valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris (49,79%).

Pēc biržas datiem, "Baltic Finance & Capital" iepriekš piederēja 49,97% "Brīvā viļņa" akciju, bet "A Corporation" - 47,4% akciju, tādējādi "Mūsu investīciju fonda" īpašumā ir 97,37% "Brīvā viļņa" akciju.

"Brīvā viļņa" apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 3,7 miljoni eiro, kas ir par 19% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, savukārt kompānijas zaudējumi samazinājās par 35,4% - līdz 316 591 eiro.

Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā.