Ienākt
Autors: LETA

Tiesa turpinās skatīt lietu, kurā "Relaks tūre" īpašnieki apsūdzēti par naudas piesavināšanos no klientiem

Rīga, 12.sept., LETA. Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien plkst.11 turpinās skatīt maksātnespējīgā tūrisma biroja "Relaks tūre" vadītāju un līdzīpašnieku Hardija Madzuļa un Evitas Grāvītes lietu par vairāk nekā 220 000 eiro piesavināšanos no uzņēmuma klientiem, liecina tiesu kalendārā pieejamā informācija.

Saskaņā ar apsūdzību, Madzulis un Grāvīte izdarījuši piesavināšanos lielā apmērā, 160 uzņēmuma klientiem radot zaudējumus 220 266,97 eiro apmērā, vēstīja "Latvijas Avīze" (LA).

2016.gada janvārī "Relaks tūre" pēc uzņēmumu pārstāvju ierosinājuma tika atzīta par maksātnespējīgu, taču jau pirms tam publiskajā telpā nonāca daudzu firmas klientu sūdzības, kuri bija samaksājuši par ceļojumiem, taču nekur nebija aizbraukuši un naudu atpakaļ arī nebija dabūjuši. Vislielāko naudu sadarbībā ar "Relaks tūri" varētu būt zaudējis kāds pāris, kurš vēlējies braukt uz Austrāliju un uzņēmumam samaksājis pat 11 000 eiro, bet vēl daudzi citi klienti par savu iecerēto ceļojumu iemaksājuši naudas summas gan dažu simtu, gan dažu tūkstošu eiro apmērā, rakstīja LA.

Tiesā noskaidrojies, ka cietušie lielākoties vēlas vienkārši atgūt savu samaksāto naudu, tomēr prokuratūra uzskata, ka firmas vadītāju rīcība ir arī krimināli sodāma, jo viņi piesavinājušies un izšķērdējuši svešu mantu. Prokurore Viktorija Šumska skaidrojusi, ka apsūdzētie klientu naudu gluži sev kabatā nav bāzuši, taču izlietojuši to iepriekšējo saistību dzēšanai un saimnieciskajām vajadzībām. "Naudu, ko klienti samaksāja par ceļojumu, tieši šo braucienu organizēšanā arī bija jāizlieto. To nedrīkstēja tērēt citām firmas vajadzībām," uzsvēra prokurore.

Apsūdzētie paši savu vainu neatzīst, jo uzskata, ka naudu nav prettiesiski piesavinājušies. Tomēr, ja tiesa spriedīs, ka Madzulis un Grāvīte ir vainīgi celtajā apsūdzībā, tad abus varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Laikraksts piebilda, ka ir vēl 30 cietušie, kuri par tādiem nav atzīti šajā krimināllietā, jo viņi pārāk vēlu pieteikušies kā cietušie. Par naudu, ko zaudējuši šie ceļotgribētāji, policija sākusi jaunu kriminālprocesu.

LETA jau ziņoja, ka 2015.gadā "Relaks tūre" atcēla vairākus ceļojumus, bet klientiem iepriekš iemaksāto naudu atpakaļ neatdeva, un vairāki cilvēki toreiz vērsās Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.

"Relaks Tūre" dibināta 1994.gadā, tās 39% daļu pieder Madzulim, 28% - Grāvītei, 23% - Edvīnam Lakstīgalam, 10% - Ingum Pelčeram, liecina "Firmas.lv" informācija.

Vēl 2013.gadā "Relaks tūre" strādāja ar 2 023 898 eiro apgrozījumu un 57 350 eiro zaudējumiem, liecina "Firmas.lv" dati.