Ienākt
Autors: LETA

"Kesko Senukai Latvia" apgrozījums pagājušajā gadā pieauga par 13,8%

Rīga, 8.aug., LETA. Būvniecības, remonta un sadzīves preču tirdzniecības centru "K Senukai" zīmola īpašnieces AS "Kesko Senukai Latvia" apgrozījums pagājušajā gadā bija 55,158 miljoni eiro, kas ir par 13,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga par 29,7% - līdz 4,610 miljonu eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka kompānija pērn veica lielu ieguldījumu tās attīstībai nākotnē. Aprīlī uzņēmums atvēra otru "K-Senukai" veikals Rīgā, Priedaines ielā 37. Sākot ar maiju, kompānija atjaunoja sortimentu veikalos Rēzeknē, Madonā, Tukumā un Liepājā, bet gada nogalē durvis vēra "K-Senukai" veikals Daugavpilī. Gada nogalē visi veikali nomainīja nosaukumu no "K-Ruta" uz "K-Senukai".

Kompānijas vadība arī norāda, ka pērn kompānija turpināja sortimenta kategoriju vadības centralizēšanas projektu, un lielāko daļu no iepirkumiem organizēja ar AS "Kesko Senukai Lithuania" starpniecību. Tāpat 2017.gadā kompānijas interneta veikals no struktūrvienības pārtapa par atsevišķu kompāniju, tomēr tirdzniecības procesu vēl arvien nodrošināja AS "Kesko Senukai Latvia", izmantojot tikai "Senuku tirdzniecības centra" interneta platformu. 2017.gadā kompānija aktīvi sāka piedalīties publisko iepirkumu konkursos.

Uzņēmuma vadība rezumē, ka iepriekš minētie centieni piesaistīja pircēju uzmanību, kas ļāva kompānijai paaugstināt pārdošanas apmērus par 14%, uzņēmuma apgrozījumam pērn sasniedzot 55,158 miljonus eiro. Lielākais pārdošanas apmēru kāpums esot noticis gada otrajā pusē, kad veikalos nomainījās sortiments.

Kompānijas vadība arī norāda, ka kompānija pērn nepārtraukti fokusējās uz darbības efektivitāti un peļņas gūšanu. Uzņēmums turpināja galveno izdevumu posteņu optimizāciju attiecībā pret 2016.gadu. Neraugoties uz to, ka kompānijas aizvadītā gada zaudējumi palielinājās par gandrīz 30% salīdzinājumā ar gadu iepriekš, kompānijas vadības ieskatā uzņēmumam ir lielas izredzes sasniegt mērķi un kļūt rentablai, jo 2017.gada izdevumi un investīcijas ir uzskatāmi kā ieguldījums uzņēmuma nākotnē.

Uzņēmuma vadība arī atzīmē, ka 2017.gadā uzņēmuma mātes sabiedrība divas reizes izlēma palielināt uzņēmuma pamatkapitālu par gandrīz 14 miljoniem eiro, kas norāda uz atbalstu kompānijas tālākai pastāvēšanai un attīstībai.

Tāpat uzņēmuma vadības ziņojumā atzīmēts, ka saistībā ar uzņēmuma jaunā veikala atvēršanu pērn palielinājās uzņēmuma nodarbināto skaits. Kompānijas veikalu rekonstrukcijas turpināsies arī 2018.gadā - kompānija arī turpmāk plāno palielināt darbinieku skaitu uzņēmumā.

Kā ziņots, AS "Kesko Senukai Latvia" (iepriekš AS "Rautakesko") zaudējumi 2016.gadā bija 3,553 miljoni eiro, kas ir par gandrīz 75% vairāk nekā 2015.gadā, bet apgrozījums 2016.gadā bija 48,453 miljoni eiro, kas ir samazinājums par gandrīz 7%.

"Kesko Senukai" 2016.gada aprīlī no Skandināvijas akcionāra "Kesko Group" pārņēma astoņu "K-rauta" veikalu Latvijā un astoņu Igaunijas veikalu tīkla pārvaldi. Uzņēmumi turpmāk Baltijas valstīs darbosies ar vienotu nosaukumu - bijušais "Rautakesko" Latvijā ir pārdēvēts par "Kesko Senukai Latvia", Igaunijas kompānija kļuvusi par "Kesko Senukai Estonia", bet Lietuvā darbosies "Kesko Senukai Lithuania".

"Kesko" ir tirdzniecības uzņēmumu grupa ar 20 mazumtirdzniecības ķēdēm, piemēram, "K-rauta", "Rautia", "Byggmakker", "Konekesko", "Senukai", "Asko", "Sotka", "Citymarket", "Anttila", "Intersport". "Kesko" grupas uzņēmumi darbojas vairākās valstīs - Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.

"Kesko Senukai Latvia" iekļauts "Kesko" grupā, kas Baltijas jūras reģionā aptver vairāk nekā 2000 vienota tīkla veikalu. "Kesko" koncernā Latvijā ietilpst tādi uzņēmumi kā "Senuk¸ prekybos centras", SIA "Konekesko Latvija", SIA "Daugavkrasts M", SIA "Kesko Real Estate Latvia", SIA "K Prof", SIA "K-rauta", SIA "Mežciems Real Estates", SIA "Polo LS", SIA "TP Real Estate", "Konekesko Oy", "VV-Auto Group Oy", "Konkekesko Lietuva UAB", "Konekesko Eesti AS", SIA "Baltic RED", UAB "Mokilizingas".

Tāpat ziņots, ka Konkurences padome pērn par aizliegtu "Depo", AS "Kesko Senukai Latvia" un SIA "Tirdzniecības nams "Kurši"" vienošanos piemērojusi kopumā 5,78 miljonu eiro naudas sodu. Tostarp "Kesko Senukai Latvia" piemērots naudas sods 920 618 eiro apmērā.