Ienākt
Autors: LETA

"4finance": Reklāmas ierobežojumi jāpiemēro visai finanšu nozarei, nevis atsevišķam pakalpojumam

Rīga, 4.jūl., LETA. Nebanku kreditētājs "4finance" piekrīt kreditēšanas reklāmas ierobežojumu nepieciešamībai ar nosacījumu, ka tie tiek piemēroti visai finanšu nozarei, nevis atsevišķam pakalpojumam, trešdien žurnālistiem sacīja "4finance" Mārketinga daļas vadītājs Harijs Poikāns.

Viņš norādīja, ka gan "4finance", gan arī Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija no savas puses ierosina noteikt dažus reklāmas ierobežojumus. Piemēram, tiek rosināts nereklamēt kreditēšanas pakalpojumus bērnu un jauniešu raidījumu laikā radio un televīzijā, kā arī noteiktu daudzumu no reklāmu satura pakārtot patērētāju izglītošanas mērķiem.

Tāpat rosināts, ka reklāmu, kurā piedāvā iespēju kreditēt patērētāju, varētu aizliegt pārraidīt radio un televīzijā laikā no plkst.23 līdz 7.

"4finance" pārstāvis arī norādīja, ka tiek rosināts pie atbalsta projektiem aizliegt izmantot saukli, kas rada iespaidu par to, ka projekts tapis pateicoties reklāmdevējam, piemēram "raidījums tapis pateicoties reklāmdevējam".

"Patlaban visas mūsu reklāmas atbilst visiem normatīvajiem aktiem, tās vienmēr tiek saskaņotas ar juridisko departamentu. Arī no iedzīvotāju aptaujām secināms, ka tikai 7% piekrīt tam, ka reklāmas mudina aizņemties. Turklāt ir jāņem vērā tas, ka daļa mūsu reklāmu ir kampaņas patērētāju izglītošanai," sacīja Poikāns.

Viņš arī norādīja, ka par šīm iniciatīvām nozarei būtu jādiskutē kopā ar uzraugošo institūciju un Ekonomikas ministriju.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) vadītāja Baiba Vītoliņa trešdien intervijā Latvijas Radio atzīmēja, ka nebanku kreditēšanas ierobežošanai, zināmā mērā būtu atbalstāma reklāmas ierobežošana. "Tam no vienas puses varētu piekrist, jo, piemēram, Igaunijā ļoti labi nostrādāja reklāmas ierobežojumi televīzijā. Viņiem patiešām šāda veida kredītiem apmērs būtiski kritās, bet no otras puses - ja vispār reklāmas aizliedz, tad tas ir uzraudzībai sarežģīts jautājums," atzīmēja Vītoliņa.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka nebanku kreditētājs "4finance" pagājušajā gadā Latvijā izsniedzis kredītus 56,96 miljonu eiro apmērā. Kopumā pagājušajā gadā "4finance" Latvijā izsniedzis 241,7 tūkstošus aizdevumu gandrīz 87,2 tūkstošiem cilvēku.

Grupas uzņēmums "Vivus.lv" 2017.gadā izsniedzis 56,1 tūkstoti kredītu par 27,25 miljoniem eiro, bet grupas uzņēmums "Ondo.lv" izsniedzis 94,6 tūkstošus kredītu par 26,04 miljoniem eiro.

Pašlaik "4finance" strādā 16 tirgos, tostarp lielākais apgrozījums ir Polijā, kur tiek radīti 25% no visa "4finance" grupas apgrozījuma, seko Spānija ar 18% īpatsvaru, Dānija - 9% un Latvija - 8%. Uzņēmums aktīvi sācis strādāt arī Latīņamerikas valstīs.

"4finance" akcionārs ir Luksemburgā reģistrēta sabiedrība "4finance Holding", savukārt patiesā labuma guvēji, pēc "Firmas.lv" datiem, ir Edgars Dupats, Uldis Arnicāns un Krievijas pilsone Vera Boiko.