Ienākt
Autors: LETA

Liepājā sāk metālapstrādes rūpnīcas būvniecību Karostas industriālajā parkā

Rīga, 3.jūl., LETA. Metālapstrādes uzņēmuma AS "Jensen Metal Holding" meitasuzņēmums Liepājas speciālas ekonomiskās zonas (LSEZ) SIA "JM Properties" saistītā uzņēmuma LSEZ SIA "Jensen Metal" vajadzībām Liepājā sācis jaunas metālapstrādes ražotnes būvniecību Karostas industriālā parka teritorijā, Virssardzes ielā 11, aģentūru LETA informēja Liepājas SEZ.

"2016.gadā "Jensen Metal" paplašināja nerūsējošā tērauda izstrādājumu ražošanu un daļu no tās izvietoja blakus jaunuzceltajā ražošanas ēkā. Turpinot attīstību arī melnā metāla departamentos un virzoties sarunām par apjomu pieaugumiem vairākiem esošajiem klientiem, esošajās telpās nākotnes perspektīvā nav iespējams organizēt efektīvu ražošanas procesu, kas ļautu pilnībā izmantot uzņēmuma potenciālu un izpildīt attīstības plānus," informēja "Jensen Metal Holding" biznesa kontroliere Ieva Līmeža.

"Jensen Metal" ir strauji augošs uzņēmums, kas vairākus pēdējos gadus palielina ražošanas apjomus un strādā ar ievērojamu apgrozījuma pieaugumu, kā arī saskata pozitīvas tendences nākotnē. "Jensen Metal" 2017.gadā strādāja ar gada apgrozījumu 23,6 miljoni eiro, ar darbu nodrošināja 265 liepājniekus ar vidējo darba samaksu 1187 mēnesī, kas ir vairāk nekā vidēji Liepājā un valstī kopumā, nodokļos samaksājot 2 191 104 eiro.

Pirmajā posmā "JM Properties" plāno izbūvēt ražošanas telpas aptuveni 11 000 kvadrātmetru platībā, un jau ēku projektēšanas stadijā ietvert visas nepieciešamās specifikācijas ērtam un bezzudumu ražošanas procesam, ietverot arī maksimāli iespējamu automatizāciju Furnitūras ražošanas departamentam. Šo būvniecību ir plānots pabeigt 2019.gada maijā.

"Pirms apstiprinājām nākotnes attīstības projektu Liepājā, izskatījām vairākus citus variantus attīstībai Austrumu un Centrālajā Eiropā, piedāvājumu tiešām ir daudz un vairāki ar ļoti atraktīvām darbaspēka iespējām kā arī no loģistikas viedokļa daudz ekonomiskāki, taču, pamatojoties uz Liepājā sasniegtajiem efektivitātes rādītājiem un uzņēmuma komandas darbu, nosvērāmies par labu turpināt melnā metāla ražošanas attīstību Liepājā. Mums piedāvāja aptuveni piecu hektāru teritoriju Karostas industriālajā parkā, kur Liepājas SEZ teritorijā ir nesen kā izveidota atbilstoša infrastruktūra un teritorija ir atzīmēta industriālajai apbūvei, kuru atzinām par labu attīstības variantu," norādīja Līmeža.

"Pašvaldības veiktie ieguldījumi ielu un komunikāciju izbūvē ir padarījuši Karostu par uzņēmējiem pievilcīgu rajonu. Ieguldītais darbs ir rezultējies "Jensen Metal Holding" lēmumā savu jauno ražotni būvēt tieši Liepājā. Šis lēmums iezīmē arī jaunu soli Karostas attīstībā - no kādreizējas militāras teritorijas uz mūsdienīgu ražošanas un ostas termināļu attīstības centru. Būvniecības darbu uzsākšana noteikti veicinās lēmumu pieņemšanu par jaunu rūpnīcu izvietošanu Karostā arī citiem uzņēmumiem, ar kuriem šobrīd runājam par jaunām ražotnēm Karostas industriālajā parkā. Liepājas SEZ pārvalde jau ir noslēgusi vairākus teritoriju rezervācijas līgumus Karostā, un šobrīd tiek veikti projektēšanas darbi," piebilda Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis.

2014.gada 24.septembrī starp Valsts reģionālās attīstības aģentūru un Liepājas pilsētas pašvaldību tika noslēgta vienošanās par Eiropas Savienības fonda projekta "Uzņēmējdarbības teritoriju un to nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā" īstenošanu. Projekts paredzēja veikt Zemgales un Virssardzes ielu un ar to saistītās publiskās infrastruktūras rekonstrukciju, kā arī industriālo teritoriju rekultivāciju starp Zemgales un Virssardzes ielu. Projekts 2015.gada jūlijā ir pabeigts un sakārtotā teritorija turpat 20 hektāru platībā nodota ekspluatācijai.

Liepājas SEZ SIA "Jensen Metal" ir Dānijas kompānijas "Jensen Metal Holding" meitasuzņēmums. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 201 640 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. 2016.gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza 22,22 miljonus eiro, bet peļņa veidoja 2,578 miljonus eiro. "Jensen Metal" trīs galvenie darbības virzieni ir nerūsējošā tērauda izstrādājumu ražotne (40%), furnitūras ražotne, kur ražo teleskopiskās metāla galda kājas (40%), un melnā metāla ražotne (20%). Uzņēmums Liepājas Biznesa centrā pašlaik aizņem gandrīz 18 000 kvadrātmetru lielu platību.