Ienākt
Autors: LETA

Nepiesakās pretendenti uz "Rīgas vagonbūves rūpnīcas" kustamo mantu

Rīga, 13.apr., LETA. Šodien paredzētās maksātnespējīgās AS "Rīgas vagonbūves rūpnīca" (RVR) kustamās mantas izsoles nav notikušas, jo uz tām nepieteicās neviens pretendents, aģentūrai LETA sacīja RVR maksātnespējas procesa administratore Maija Stumbre.

Administratore pēc kāda laika plāno izsludināt atkārtotas izsoles, kurās sākumcena būs tāda pati kā šodien, bet solīšana notiks ar lejupejošu soli.

Stumbre aģentūrai LETA skaidroja, ka iepriekš 26.martā izsolē bija paredzēts pārdot visu RVR kustamo mantu kopumā, bet šī izsole nenotika, jo uz to nepieteicās neviens pretendents. "Tagad RVR kustamā manta ir sadalīta piecās grupās un tiks izsolīta pa daļām," viņa sacīja.

Iepriekš visas kustamās mantas kā kopības novērtējums un izsoles sākumcena bija 1 368 500 eiro. Arī šodien paredzētajās izsolēs visu piecu kustamās mantas grupu kopējā sākumcena bija 1 368 500 eiro.

Tāpat Stumbre izsludināja RVR piederošu divu uzņēmumu kapitāldaļu izsoles, kuras arī bija paredzētas šodien.

Izsolēs bija paredzēts piedāvāt iegādāties RVR piederošās SIA "RVR inženieru centrs" 49 800 kapitāldaļas jeb 100%. Izsoles sākumcena ir 49 800 eiro. Tāpat bija plānots izsolīt RVR piederošās SIA "Rīgas elektrotransports" 142 287 kapitāldaļas jeb 100% ar sākumcenu 142 287 eiro.

Tāpat kompānijas administratore bez izsoles piedāvā pretendentam ar augstāko finanšu piedāvājumu iegādāties RVR piederošo nekustamo īpašumu kopumu, kas sastāv no 937/1000 domājamajām daļām no nekustamā īpašuma - zemesgabala un apbūves, Rīgā, Brīvības gatvē 201, un nekustamā īpašuma - zemesgabala un apbūves, Rīgā, Brīvības gatvē 201. Pretendenti piedāvājumus aicināti iesniegt līdz 16.aprīlim plkst.12.

Piedāvājumi tiks pieņemti, ja pretendents būs iemaksājis drošības naudu 10% apmērā no sertificēta vērtētāja noteiktās īpašuma tirgus vērtības, kas ir 4,196 miljoni eiro.

Iemaksātā drošības nauda tiks atdota pretendentam septiņu dienu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas par pretendenta piedāvājuma noraidīšanu vai tā tiks ieskaitīta pirkuma maksas samaksā, ja pretendents tiks atzīts par pircēju.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ar 2017.gada 14.novembra Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas pieņemto lēmumu ir sākts RVR maksātnespējas process.

RVR maksātnespējas process tika sākts jau 2017.gada aprīlī, taču RVR to apstrīdēja un augustā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa lēma pārtraukt maksātnespējas procesu, jo RVR bija sedzis parādsaistības pret tās bijušo valdes priekšsēdētāju Gati Kamarūtu.

Kamarūts šo tiesas lēmumu pārsūdzēja Rīgas apgabaltiesā, kas spriedumā norādīja, ka pirmās instance tiesa nepilnīgi bija interpretējusi Maksātnespējas likumu, jo, lai gan Kamarūts bija saņēmis neizmaksāto darba algu, par viņu nebija veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Tiesa arī uzsvēra - fakts, ka sākotnējās parādsaistības pret Kamarūtu sedza trešā persona - SIA "Felzer", kura ietilpst vienā koncernā ar RVR, liecina par to, ka uzņēmums ir praktiski maksātnespējīgs, jo pats nespēj segt savas parādsaistības. Tāpat tiesa atsaucās uz pirmās instances 16.augusta tiesas sēdi, kurā RVR pārstāvis tiesai norādīja, ka uzņēmumam ir vairāk nekā miljons eiro nodokļu parāds Valsts ieņēmumu dienestam, kā arī to, ka RVR saņēmis vairākas kreditoru pretenzijas un brīdinājumus. Apgabaltiesas ieskatā, šie fakti liecināja, ka uzņēmumam ir ilgstošas maksātspējas grūtības un acīmredzami trūkst apgrozāmo līdzekļu kreditoru prasījumu segšanai.

Tāpat ziņots, ka 2016.gada nogalē RVR vērsās Vidzemes priekšpilsētas tiesā, prasot tiesisko aizsardzību. Taču tiesa 2017.gada 6.martā nolēma izbeigt RVR tiesiskās aizsardzības procesu, jo tiesā netika iesniegts Maksātnespējas likumam atbilstoši izstrādāts un ar kreditoru vairākumu saskaņots tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāns.

RVR 2016.gadā strādāja ar 2,96 miljonu eiro zaudējumiem pretstatā peļņai gadu iepriekš, savukārt kompānijas apgrozījums samazinājās līdz 2,68 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.