Ienākt
Autors: LETA

Pērn veikalu tīkla "top!" apgrozījums pieauga par 25%

Rīga, 13.marts, LETA. Vietējā veikalu tīkla "top!" apgrozījums pērn bija 304 miljoni eiro, kas ir par 25% vairāk nekā 2016.gadā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

"top!" komercdirektors Edijs Bergmanis norādīja, ka minētais apgrozījuma pieaugums ir bijis augstākais kopš "top!" dibināšanas 2000.gadā. Viņš atklāja, ka šogad paredzēts turpināt darbu pie esošo "top!" veikalu modernizēšanas un jaunu būvniecības. Tāpat tiek plānotas un arī norisinās sarunas par īpašumu iegādēm vairākās Latvijas pilsētās, kā arī iecerēts palielināt veikalu skaitu Rīgā, bet reģionos plānots atvērt vismaz desmit "top!" un "mini top!" veikalus.

Pērn kopumā atvērti 44 "top!" veikali. Tāpat veikalu tīklā palielināts preču sortiments, ieguldīti līdzekļi gan jaunu veikalu būvniecībā, gan iegādāto īpašumu un esošo veikalu renovēšanā, telpu paplašināšanā, kā arī ražošanas iekārtu iegādē un modernizēšanā.

Par ievērojamāko notikumu veikalu tīkla "top!" darbībā aizvadītajā gadā tiek uzskatīts apvienošanās darījums, kad 2016.gada nogalē SIA "Firma Madara 89 īpašumi" iegādājas SIA "Antaris" un AS "NIDL" aktīvu daļu ar 31 veikalu, kuru atvēršana 2017.gadā vienlaikus veicināja arī veikalu tīkla paplašināšanos Latgalē. Tāpat pērn veikalu tīklam pievienojās uzņēmums SIA "LM Jūrmala", palielinot "top!" partneru skaitu līdz 20.

Patlaban Latvijā ir 272 veikali "top!", no kuriem visvairāk jeb 32% darbojas Kurzemē. Turpretī Vidzemē ir 23% veikalu, Rīgas rajonā – 16%, no kuriem septiņi atrodas Rīgā, Latgalē – 15%, savukārt Zemgalē – 14%.

Latvijā ar preču zīmi "top!" Latvijā patlaban darbojas 271 pārtikas veikals, no tiem 149 ir "top!" un 122 ir "mini top!" veikali, kuri pieder 20 vietējiem uzņēmumiem - SIA "Firma Madara 89", AS "LPB", AS "Diāna", SIA "Lars Limited", SIA "Gabriēla", SIA "Dekšņi", SIA "Mārksmens", SIA "Madara 93", SIA "AA & Co", SIA "Krista-A", AS "Roga-Agro", SIA "ESSA", SIA "G.A.L.", SIA "Lekon", SIA "Ogres Prestižs", SIA "Pārtikas veikalu grupa", SIA "Oregano", SIA "SP", SIA "Palmas-S" un SIA "LM Jūrmala".

"top!" kopējais apgrozījums 2016.gadā bija 243 miljoni eiro.

Veikalu tīklam "top!" mārketinga pakalpojumus sniedz SIA "Iepirkumu grupa". Atbilstoši "Firmas.lv" datiem "Iepirkumu grupas" apgrozījums 2016.gadā bija 19,559 miljons eiro, bet peļņa 15 456 eiro. SIA "Iepirkumu grupa" dibināta 2003.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 107 109 eiro.