Ienākt
Autors: LETA

Latvijas Jūras medicīnas centrs jaunas vēža diagnostikas ieviešanā investējis 2,23 miljonus eiro

Rīga, 26.febr., LETA. Veselības aprūpes pakalpojumu uzņēmums AS "Latvijas jūras medicīnas centrs" (LJMC) jaunu vēža diagnostikas izmeklējumu ieviešanā investējis 2,23 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja centra pārstāvji.

Līdzekļi investēti ne tikai jaunas Diagnostiskās radioloģijas nodaļas izveidē, bet arī dažādu jaunākās paaudzes medicīnisko iekārtu iegādē. Līdz ar to nodaļā pieejami tādi izmeklējumi kā magnētiskā rezonanse, datortomogrāfija, digitālā rentgenogrāfija, ultrasonogrāfija, mamogrāfija, kā arī pozitronu emosijas tomogrāfa un datortomogrāfa izmeklējumi (PET/CT).

PET/CT ļauj atklāt pat niecīgas vēža šūnas cilvēku organismā un onkoloģisko saslimšanu recidīvus agrīnā stadijā. Ņemot vērā, ka ļaundabīgie audzēji ir otrs valstī biežāk sastopamais nāves cēlonis pēc asinsrites sistēmas slimībām, PET/CT izmeklējumi varētu nodrošināt papildu iespēju izveseļoties vairāk nekā 70 000 vēža slimnieku Latvijā.

PET/CT izmeklējumi ir pašlaik progresīvākā audzēju diagnostikas metode, kura visā pasaulē tiek izmantota, lai pacientiem un onkologiem nodrošinātu detalizētu un būtisku informāciju attiecībā uz vēža diagnostiku, izplatību un terapijas rezultātiem, kā arī palīdzētu noteikt piemērotāko un efektīvāko ārstēšanas metodi. Izmantojot PET/CT, visaptveroša informācija par pacienta šūnu un audu stāvokli ķermenī tiek iegūta viena izmeklējuma laikā. LJMC Diagnostiskās radioloģijas nodaļā uzstādītais PET/CT skeneris ir otrā šāda veida iekārta Latvijā.

LJMC valdes priekšsēdētājs Jānis Birks atzīmēja, ka, ņemot vērā onkoloģisko saslimšanu izplatību, PET/CT izmeklējumu pieejamība ir ārkārtīgi būtisks papildinājums Latvijas onkoloģijas pacientu aprūpē gan agrīnai diagnostikai, gan izvēlētās terapijas un ārstēšanas rezultātu izvērtēšanai. Viņš pieļāva, ka jaunie vēža diagnostikas izmeklējumi un salīdzinoši zemās izmaksas varētu ieinteresēt arī pacientus no citām Baltijas valstīm, tādējādi veicinot veselības aprūpes eksporta pakalpojumu jomas attīstību Latvijā.

Kā ziņots, LJMC 2017.gadu noslēdza ar 213 942 eiro peļņu, pretēji zaudējumiem gadu iepriekš, kad tas strādāja ar 319 444 eiro zaudējumiem. Tāpat aizvadītajā gadā audzis LJMC apgrozījums - no 6,04 miljoniem eiro 2016.gadā līdz 6,32 miljoniem eiro pērn.

LJMC dibināts 1996.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,12 miljoni eiro. Uzņēmumam pieder 50,4% kapitāla daļu SIA "Klīnika "Dzintari"" un 11,11% daļu SIA "Latvijas Universitātes medicīniskās pēcdiploma izglītības institūts". LJMC valdes priekšsēdētājs ir Birks, bet tā locekļi - Anatolijs Ahmetovs un Juris Imaks, liecina informācija "Firmas.lv".

"Latvijas jūras medicīnas centra" galvenais darbības veids ir stacionārie un ambulatorie medicīniskie pakalpojumi. Medicīnas centra akcijas kotē "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā