Ienākt
Autors: LETA

Metālapstrādes uzņēmuma "Belmast" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā audzis par 15,5%

Rīga, 12.febr., LETA. Metālizstrādājumu ražošanas uzņēmuma SIA "Belmast" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.decembra līdz 2017.gada 30.novembrim, bija 8,995 miljoni eiro, kas ir par 15,5% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" informācija.

Savukārt kompānijas peļņa pagājušajā finanšu gadā samazinājās par 36,9% un bija 24 920 eiro.

"Belmast" galvenais darbības pamatvirziens ir metālkonstrukciju ražošana telekomunikāciju vajadzībām - sakaru torņi un masti. Uzņēmums projektē un izgatavo celtniecības balsta konstrukcijas, kuras izmanto tirdzniecības centru, muitas termināļu un noliktavu būvniecībā. 2012.gadā kompānija sāka izgatavot metāla konstrukcijas lauksaimniecības noliktavu celtniecībai.

Pēdējos gados "Belmast" arvien aktīvāk attīsta civilās un industriālās celtniecības metālkonstrukciju ražošanu. Lai paplašinātu celtniecības pakalpojumu klāstu, pērn uzņēmumā izveidota metālkonstrukciju montāžas brigāde.

"Belmast" finanšu pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka pagājušajā finanšu gadā 25% produkcijas tika realizēti vietējā tirgū, 50% - Eiropas Savienības valstīs, bet pirmo reizi uzņēmuma vēsturē 25% produkcijas tika realizēti ASV tirgū.

Pagājušajā finanšu gadā 66% no visiem realizētajiem projektiem bija celtniecības konstrukciju ražošana. Saražoto torņu un mastu īpatsvars veidoja 11% no visas saražotās produkcijas, bet pārējie 23% bija metālkonstrukcijas infrastruktūras uzlabošanai.

Šogad uzņēmums plāno paplašināt produkcijas realizāciju ASV tirgū, kā arī plāno apgrozījuma un peļņas pieaugumu.

Uzņēmuma apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2015.gada 1.decembra līdz 2016.gada 30.novembrim, bija 7,786 miljoni eiro, bet "Belmast" peļņa bija 39 487 eiro.

"Belmast" vienādās daļās pieder Anatolijam Preceniekam un Valērijam Jurkanam-Jurganam. Kompānija dibināta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 327 200 eiro.