Ienākt
Autors: LETA

Saldējuma ražotājam "Druva food" ir apstiprināts mantas pārdošanas plāns

Rīga, 8.febr., LETA. Saldējuma ražotājam "Druva food" ir apstiprināts mantas pārdošanas plāns, un mantas pārdošanas termiņš noteikts 30.aprīlis, liecina informācija "Firmas.lv".

Atbilstoši "Druva food" mantas pārdošanas plānam iecerēts pārdot kustamo mantu - automašīnu "Mercedes Benz 2528" ar piespiedu pārdošanas vērtību 6000 eiro, nekustamo īpašumu, tostarp dzīvokli Dārza ielā 2-4, Saldū un veikalu Striķu ielā 7-1A, Saldū, kuru vērtību plānots precizēt, izdarot papildinājumus mantas pārdošanas plānā. Tāpat iecerēts pārdot arī patentu valdē reģistrētas preču zīmes - "Druvas produkti", kas attiecas uz uzņēmuma ražotajiem gaļas izstrādājumiem, termiski apstrādātiem augļiem un dārzeņiem un pelmeņiem, kā arī preču zīmi "Studentu pelmeņi", kas attiecas uz pelmeņiem. Abu preču zīmju kopējā iespiedu pārdošanas vērtība ir 6000 eiro. Prognozējamo līdzekļu apmērs, kurus plānots iegūt pēc neieķīlāto parādnieka mantu pārdošanas, vēl tiks precizēts.

Tāpat plānots pārdot "Druva food" ieķīlāto kustamo mantu, tostarp uzņēmuma pamatlīdzekļus - kopā 112 vienības, kuras piespiedu pārdošanas vērtība ir 788 000 eiro un debitoru parādus, tajā skaitā ārvalstu debitoru parādus 1,107 miljonu eiro vērtībā.

Ieķīlātās mantas nodrošinātais kreditors ir "Danske bank". Tiks pārdots arī ieķīlātais nekustamais īpašums - Kuldīgas šosejā 4, Druvā, Saldus pagastā, Saldus novadā, kas sastāv no 15 nedzīvojamām ēkām un būvēm 161 000 eiro vērtībā. Zeme, uz kuras atrodas ēkas, neietilpst īpašuma sastāvā. Ēkas atrodas uz citam īpašniekam piederošas zemes. Šo īpašumu nodrošinātais kreditors ir ''Danske bank'' un Valsts ieņēmumu dienests. Tāpat starp ieķīlātājām mantām ietilpst arī Patentu valdē reģistrētā preču zīme "Druvas saldējums", par kuru 2014. gada 24. aprīlī Preču zīmju reģistrā ir izdarīta komercķīlas atzīme un ķīlas ņēmējs ir Danske bank". Preču zīmes vērtība, atbilstoši "Druva food" grāmatvedības uzskaites informācijai, noteikta 1670 eiro.

Uzņēmuma ieķīlāto kustamo mantu, preču zīmi "Druva food" un nekustamo īpašumu kā lietu kopību plānots pārdot publiskā izsolē par augstāko nosolīto cenu, pamatojoties uz Maksātnespējas likumu, lai saglabātu ražotni kā vienotu objektu un iespējami nodrošinātu tā turpmāku funkcionēšanu. Tādējādi iecerēts panākt, ka kreditoru ieguvums no uzņēmuma pārdošanas būs lielāks nekā gadījumā, ja "Druva food" manta tiktu pārdota atsevišķi. "Druva food" ieķīlātās kustamā un nekustamās mantas atsavināšanas rezultātā plānots iegūt ne mazākus naudas līdzekļus par sertificēta vērtētāja vērtējumos norādīto kustamās un nekustamās mantas vērtības kopsummu.

"Druva food" maksātnespējas procesa administratore Daina Zaķe aģentūrai LETA sacīja, ka sludinājums par izsoli ievietos elektroniskajā izsoļu vietnē laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" tikai 6.februārī, līdz ir pāragri vērtēt cilvēku aktivitāti, piesakoties izsolei. Viņa atgādināja, ka, piesakoties izsolei ir jāiemaksā arī drošības nauda, kas šajā gadījumā ir samērā liela summa. Līdz ar to izsoles dalībniekus varēs konstatēt tikai tad, kad tuvosies pieteikšanās izsolei termiņa beigas.

Zaķe atgādināja, ka kopš maksātnespējas uzsākšanas brīža ražošana "Druva food" telpās ir apturēta, un pašlaik tiek veikti mantas saglabāšanas pasākumi.

Viņa piebilda, ka izsoles procedūrai ir divas daļas. No sākumā par izsoles objektu ieinteresētie izsolei līdz noteiktam izsoļu vietnē redzamajam laikam piesakās. Tad noteiktā laikā sākas izsole. Līdz ar to pirmās secinājumus par to, kāds ir izsoles pretendentu skaits, varēs pateikt, kad pieteikumu pieņemšana būs noslēgusies un būs iemaksāta drošības nauda, kas pretendentam jāiemaksā, lai apstiprinātu dalību izsolē.

Jau ziņots, ka "Druva food" Saldus rajona tiesa pērn 31.oktobrī pasludinājusi maksātnespējas procesu, un saskaņā ar Saldus rajona tiesas spriedumu par uzņēmuma maksātnespējas administratori šajā maksātnespējas procesā ir iecelta Daina Zaķe, kura saskaņā ar Maksātnespējas likumu ir sastādījusi "Druva food" mantas pārdošanas plānu.

Saskaņā ar "Firmas.lv" sniegto informāciju, pieteikumu par AS "Druva food" maksātnespējas procesa pasludināšanu šā gada 10.oktobrī tiesā ir iesniedzis uzņēmums "Time to be" , kas šogad "Druva food" ražotnē izremontēja saldētavu, un kuram "Druva food" par paveiktajiem darbiem nesamaksāja. Šā gada 18.oktobrī pieteikumu par AS "Druva food" maksātnespējas procesa pasludināšanu iesniedzis arī uzņēmuma bijušais izpilddirektors Nerijus Gedeika, kuram "Druva food" nebija pilnībā izmaksājis darba algu.

"Druva food" pārstāvis Aldis Ošenieks tiesas sēdē 31.oktobrī atzina pieteikumus un paskaidroja, ka "Druva food" nespēj segt visus kreditoru prasījumus, kā arī uzņēmumam ir nodokļu parāds valstij. Kaut arī "Druva food" ir liels pamatkapitāls, visi pamatlīdzekļi ir ieķīlāti, tiesas sēdē norādīja Ošenieks. Ja maksātnespējas pieteikumu nebūtu iesnieguši kreditori, to būtu izdarījis pats uzņēmums "Druva food". Ošenieks arī teica, ka Gedeikam kā kompānijas izpilddirektoram pēdējā gadā vienīgajam bija tiesības rīkoties ar uzņēmuma finanšu līdzekļiem.

"Druvas food" reģistrēta 1994.gadā un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,683 miljoni eiro. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir Igaunijas uzņēmums "Aktsiaselts" (50%), kā arī Aldis Ošenieks (50%), liecina informācija "Firmas.lv". 2015.gadā "Druva food" strādāja ar 2,225 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 8,1% un bija 139 588 eiro. "Druva food" 2016.gada finanšu rādītāji nav pieejami.