Ienākt
Autors: LETA

Oficiāli atklās "Veselības centra 4" filiāli "Valdlauči"

Rīga, 25.janv., LETA. Ķekavas novada Valdlaučos šodien oficiāli atklās SIA "Veselības centrs 4" (VC4) filiāli "Valdlauči", aģentūru LETA informēja VC4 pārstāvji.

VC4 filiāle "Valdlauči" no šodienas turpmāk atradīsies jaunās telpās, Valdlaučos pārceļoties no Meistaru ielas 43 uz Atpūtas ielu 5. Medicīnas centrs, kurā pārsvarā sniegti valsts apmaksātie pakalpojumi, tapis VC4 sadarbojoties ar SIA "Latvijas aptieka", veikalu "top!" un Ķekavas novada domi. Kopumā jaunās filiāles izveidē, telpu remontā un aprīkošanā ar medicīnas tehnoloģijām investēti 500 000 eiro.

VC4 filiāles "Valdlauči" jauno telpu līdz ar "Latvijas aptieka" jaunās aptiekas oficiālo atklāšanu notiks plkst.14, Atpūtas ielā 5, Valdlaučos.

Atbilstoši noslēgtajam līgumam starp Nacionālo veselības dienestu (NVD) un VC4 par sekundāro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu VC4 filiālē "Valdlauči", pirmās projekta kārtas laikā tiek nodrošināti diagnostikas, ārstniecības un rehabilitācijas pakalpojumi, lai uzlabotu pieejamību valsts apmaksātajiem pakalpojumiem Ķekavas novadā. Tuvāko trīs mēnešu laikā, īstenojot otro projekta kārtu, iedzīvotājiem papildus būs pieejami rentgena diagnostikas un citi līgumā ar NVD paredzēti pakalpojumi.

VC4 valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds atzīmēja, ka minētajā projektā privātie uzņēmēji ir 100% investējuši savus finansiālos līdzekļus, tādējādi paverot iespēju Ķekavas novada pašvaldībai novirzīt finanšu resursus citiem svarīgiem ar iedzīvotāju veselības aprūpi saistītiem mērķiem. "Šis projekts ir īpaši nozīmīgs šajā laikā, kad vēl pavisam nesenā pagātnē – pirms mēneša - atsevišķi politiskie spēki Veselības aprūpes finansēšanas likumā centās ieviest normu, kas iedzīvotājiem liegtu iespēju izmantot valsts apmaksātos pakalpojumus privātajās medicīnas iestādēs, tādējādi ierobežojot pašu pacientu izvēles iespējas. Šis projekts parāda, ka, radot uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, vietējā pašvaldība un Latvijas valsts var piesaistīt vērienīgas investīcijas un ietaupīt līdzekļus, kas, tam nenotiekot, būtu jātērē valstij - gan ēku būvniecībai, gan iekārtu iegādei, gan IT risinājumu nodrošināšanai un daudz kam citam," sacīja Rēvalds.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka minētā filiāle ir racionāls veselības aprūpei paredzēto publisko naudas līdzekļu izlietojuma piemērs, kur valsts maksā par pakalpojumu, bet privātais medicīnas pakalpojumu sniedzējs visu nodrošina. "Tas nozīmē, ka valsts maksā tikai vienu reizi par pakalpojumu, nevis divas reizes, pērkot pakalpojumu par pilnu cenu un vēl investējot tehnoloģijās un infrastruktūrā," skaidroja VC4 valdes priekšsēdētājs.

Koncerna "Veselības centrs 4" apgrozījums 2016.gadā bija 22,329 miljoni eiro, kas ir par 13,4% vairāk nekā 2015.gadā, bet konsolidētā peļņa bija 1,771 miljons eiro, kas ir pieaugums par gandrīz 29%, liecina "Firmas.lv" informācija.

Māteskompānijas SIA "Veselības centrs 4" apgrozījums 2016.gadā bija 18,957 miljoni eiro, kas ir par gandrīz 7% vairāk nekā 2015.gadā, bet peļņa - 1,526 miljoni eiro, kas ir pieaugums par 21,4%.

"Veselības centrs 4" koncernā ietilpst vairākas klīnikas, diagnostikas un veselības centri. "Veselības centram 4" pilnībā pieder tādi uzņēmumi kā SIA "Capital Clinic Riga", SIA "Dinastija", SIA "Diplomātiskā servisa medicīnas centrs", SIA "VC nekustamie īpašumi" un citi uzņēmumi.

SIA "Veselības centrs 4" dibināta 1994.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 14 220 eiro. "Veselības centra 4" kapitāldaļas pieder Mārim Rēvaldam - 55%, Ģirtam Rēvaldam - 25%, Elgai Rēvaldei - 15%, Vijai Žīgurei - 5%.