Ienākt
Autors: LETA

"Elektroniskie sakari" pagājušā gada peļņas daļu 56 530 eiro apmērā novirzīs jaunās numerācijas datubāzes izstrādes pirmajai kārtai

Rīga, 14.nov., LETA. VAS "Elektroniskie sakari" pagājušā gada peļņas daļu 56 530 eiro apmērā varēs novirzīt jaunās numerācijas datubāzes izstrādes pirmajai kārtai, šodien lēma valdība.

"Elektronisko sakaru" stratēģija nosaka, ka, ņemot vērā esošās numerācijas datubāzes darbības būtiskos riskus, nepieciešama nekavējoša jaunas numerācijas datubāzes izstrāde. Numerācijas datubāzes uzturēšana ir valsts pārvaldes funkcija, kas uzņēmumam ir deleģēta ar Elektronisko sakaru likumu. Līdz ar to datubāzes izveidošanai tika pieprasīti līdzekļi no valsts budžeta, kā arī izvērtēti citi iespējamie finansēšanas risinājumi.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) saņēma "Elektronisko sakaru" priekšlikumu 85% no sabiedrības tīrās peļņas jeb 56 530,1 eiro saglabāt tās rīcībā jaunas valsts informācijas sistēmas "Numerācijas datubāze" izveidošanas uzsākšanai.

Tāpat valdība uzdeva VARAM sadarbībā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju līdz šā gada beigām izvērtēt numerācijas datubāzes uzturēšanas un attīstības finansēšanas mehānismu, izvērtējot iespēju tās uzturēšanu un attīstību finansēt no ieņēmumiem, kas gūti no maksājumiem par numerācijas resursu lietošanas tiesībām.

VAS "Elektroniskie sakari" Latvijā nodrošina ierobežoto resursu - radiofrekvenču spektra un numerācijas - drošu un kvalitatīvu pārvaldību atbilstoši valsts deleģētajām funkcijām un elektronisko sakaru tirgus attīstības dinamikai, pārstāv Latvijas intereses starptautiskās darba grupās, kā arī sniedz augstas pievienotās vērtības komercpakalpojumus - radioiekārtu identificēšanu, radiosignāla elektromagnētiskā lauka intensitātes mērījumus, seminārus un citus.

Uzņēmuma apgrozījums pērn sasniedza 6,521 miljonus eiro, bet peļņa - 66 506 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.