Ienākt
Autors: LETA

Jaunā Kandavas novada dome lemj pārbaudīt miljonu eiro vērto siltumtrašu kvalitāti

Jelgava, 10.nov., LETA. Jaunā sasaukuma Kandavas novada dome lēmusi veikt pilsētas siltumtrašu pārbūves kvalitāti, jo tai neesot pārliecības, ka projekts, kas izmaksājis vairāk nekā vienu miljonu eiro, īstenots kvalitatīvi, aģentūra LETA uzzināja domē.

SIA "Kandavas komunālie pakalpojumi" siltumtrašu pārbūvi un izbūvi Kandavā sāka vēl iepriekšējā domes sasaukuma laikā, 2016.gada oktobrī. Darbus līdz šī gada septembrim veica SIA "Monum" un tie izmaksāja 1 008 982 eiro.

Būvdarbu veikšanas laikā pašvaldības komunālajā uzņēmumā vairākkārt mainīta valde un tika noslēgtas vienošanās par grozījumiem būvdarbu iepirkuma līgumā, pagarinot būvdarbu veikšanas termiņu un grozot darba apjomus, aģentūrai LETA skaidroja novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Šupstika. Tāpēc domei neesot pārliecības, vai projekts veikts atbilstoši projekta specifikācijai, jo iztrūkst būvdarbu foto un video fiksāžas, par ko sākotnēji bija vienojusies SIA "Kandavas komunālie pakalpojumi" ar būvnieku. Tāpat jau būvniecības laikā būvniekiem un būvuzraugam tika aizrādīts par būvprojektam neatbilstošu materiālu izmantošanu.

Lai izvērtētu, vai komunālā uzņēmuma valdes rīcība ir bijusi tiesiska un nav nodarīti zaudējumi uzņēmumam, kā arī, vai valdes maiņas darbības rezultātā būvdarbi ir veikti kvalitatīvi, atbilstoši projektam, vai būvuzraudzība ir veikta kvalitatīvi, ir nepieciešams veikt neatkarīgu ekspertīzi, pieaicinot kvalificētus speciālistus, informēja Šupstika.

Tāpēc dome lēma par būvniecības ekspertīzes nepieciešamību, finansējumu paredzot no SIA "Kandavas komunālie pakalpojumi". Izmaksas par ekspertīzes veikšanu tiks aprēķinātas, pamatojoties uz veikto darbu apjomu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka projekta īstenošanas laikā SIA "Kandavas komunālie pakalpojumi" bijuši trīs vadītāji - Egils Bariss, Pēteris Krampītis un Jānis Zandbergs.

Barisu no amata atcēlis bijušais novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts (LZS), kura lēmums izraisīja nesaskaņas ar domes deputātiem, kā rezultātā no amata atkāpās pats Štoferts.
Savukārt Krampīti no amata atbrīvo jaunā sasaukuma dome Ingas Priedes (LZP) vadībā. Kramīša vietā sākotnēji iecelts Zandbergs, bet no oktobra sākuma uzņēmumu vada Oskars Kļava. Viņš izvēlēts konkursa rezultātā un līdz šim strādājis turpat, kur Priede - Talsu novada pašvaldībā.

Jau vēstīts, ka par SIA "Kandavas komunālie pakalpojumi" vadītāju izvēlēts Oskars Kļava, kurš ir strādājis Talsu novada pašvaldībā par izpilddirektora vietnieku.

Kļava dzimis Talsos, dzīvo Talsu novada Laidzes pagastā, ir precējies un ģimenē aug trīs bērni. Vidējo profesionālo izglītību ieguvis Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā, kuru pabeidzis 2001.gadā, iegūstot tehniķa-elektriķa specialitāti. Studējis Latvijas Lauksaimniecības universitātē Lauksaimniecības fakultātē un maģistrantūrā Ekonomikas fakultātē.

Tāpat ziņots, ka Kandavas novada dome no amata atbrīvojusi SIA "Kandavas komunālie pakalpojumi" valdes locekli Pēteri Krampīti, pamatojot šo lēmumu ar vairākiem Krampīša pārkāpumiem.

Pēc Krampīša teiktā, viņa atbrīvošana ir turpinājums nesaskaņām starp bijušo Kandavas novada domes priekšsēdētāju Štofertu un deputātiem, kuri tagad nākuši pie varas pašvaldībā. Pagājušā gada nogalē Štoferts nolēma nepagarināt terminēto darba līgumu ar toreizējo SIA "Kandavas komunālie pakalpojumi" vadītāju un uzaicināja Krampīti vadīt uzņēmumu. Šāds toreizējā domes priekšsēdētāja lēmums izraisīja nesaskaņas ar domes deputātiem, kā rezultātā no amata atkāpās pats Štoferts.

Krampītis uzskata, ka jaunā domes vadība meklējusi ieganstus, lai varētu atbrīvot viņu no uzņēmuma valdes locekļa amata.

"Meklēja, kur piesieties un, protams, atrada. Neko ļaunprātīgi neesmu pārkāpis. Kaut ko, pie kā piesieties, var atrast jebkuram, kurš strādā, nevis tikai kārto mapītes. Tā ir politiska izrēķināšanās," apgalvoja bijušais uzņēmuma vadītājs.