Ienākt
Autors: LETA

Kooperatīva "Baltijas dārzeņi" apgrozījums pērn pieauga par 5,1%

Rīga, 4.sept., LETA. Dārzeņu audzētāju kooperatīvā sabiedrība "Baltijas dārzeņi" pērn strādāja ar 22,104 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās 4,8 reizes un sasniedza 147 022 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kooperatīva vadības ziņojumā teikts, ka pērn "Baltijas dārzeņi" paplašināja klientu loku, lai realizētu biedru izaudzēto produkciju. Tāpat "Baltijas dārzeņi" pagājušajā gadā investēja attīstībā saskaņā ar apstiprināto ražotāju organizācijas darbības fondu.

Kooperatīva vadība atgādina, ka kopš 2013.gada 1.janvāra "Baltijas dārzeņi" ir ieguvuši ražotāju organizācijas statusu, kura ietvaros apstiprināts ražošanas un investīciju plāns laika posmam no 2013.gada 1.janvāra līdz 2017.gada 31.decembrim. Ražošanas un investīciju plānā paredzēts veidot darbības finansēšanas fondu līdz 8,2% no biedru saražotās produkcijas realizācijas vērtības, ražotāju organizācijas darbības programmas īstenošanas nolūkā novirzot to ražošanas plānošanai, produktu kvalitātes uzlabošanai un saglabāšanai, tirdzniecības uzlabošanai, pētniecības un eksperimentālajai ražošanai, apmācībai un vides aizsardzības pasākumiem.

"Baltijas dārzeņu" vadība arī norāda, ka aizvadītajā gadā kooperatīva vidējais darbinieku skaits samazinājās no 78 līdz 50 darbiniekiem.

Kooperatīva vadības ziņojumā teikts, ka viens no "Baltijas dārzeņu" galvenajiem mērķiem šogad ir realizēt visu savu biedru izaudzēto produkciju un papildus piesaistīt jaunus piegādātājus, lai palielinātu realizācijas apmēru un stabilizētu kooperatīva piedāvājumu tirgū.

2015.gadā kooperatīvs strādāja ar 21,023 miljonu eiro apgrozījumu un 30 943 eiro peļņu.

"Baltijas dārzeņi" ir kooperatīvā sabiedrība, kas dibināta 2005.gadā un nodarbojas ar Latvijā audzētu dārzeņu audzēšanu, pārstrādi un tirdzniecību.