Ienākt
Autors: LETA

KP vērtē ziņojumu par "Maxima Latvija" nomas tiesību iegūšanu Grostonas ielā

Rīga, 10.aug., LETA. Konkurences padome (KP) vērtē apvienošanās ziņojumu par darījumu, ar kuru SIA "Maxima Latvija" no SIA "Irbis A" iegūst nomas tiesības uz mazumtirdzniecības telpām Grostonas ielā 1, Rīgā, liecina KP publicētais paziņojums mājaslapā.

Saskaņā ar Konkurences likumu gadījumi, kad tirdzniecības vietā līdzšinējo mazumtirdzniecības tīkla veikalu nomaina cits mazumtirdzniecības tīkls, kurš piedāvā tādu pašu vai līdzīgu klāstu, ir uzskatāmi par uzņēmumu apvienošanos un ir paziņojami KP.

Lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem Konkurences padomei jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas. Savukārt, ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz četriem mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas. Ziņojums saņemts šogad 1.augustā.

Uzņēmumi, kuri varētu sniegt būtisku un pamatotu viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz tirgu un konkurenci tajā, aicināti sazināties ar KP.

Padomes atļauja apvienošanās darījumiem nepieciešama, ja apvienošanās dalībnieku kopējais apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā Latvijas teritorijā ir bijis ne mazāks par 30 000 000 eiro un vismaz divi apvienošanās dalībnieku apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā Latvijas teritorijā ir bijis ne mazāks par 1 500 000 eiro.

Valstiska lielo apvienošanās darījumu kontrole nepieciešama, lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā. Tādējādi tiek saglabāts konkurences dzinējspēks, kas nepieļauj nepamatotu cenu pieaugumu, veicina izvēles un kvalitātes kāpumu, kā arī tautsaimniecības izaugsmi kopumā.

Pēc tirgus analīzes, KP atļauj darījumus, kuru rezultātā netiek būtiski samazināta konkurence. Apvienošanās var tikt atļauta arī tad, ja iespējamo kaitējumu konkurencei var novērst, paredzot apvienošanās dalībniekiem saistošus noteikumus, kas regulē to darbību tirgū.

Apvienošanās, kuru rezultātā rodas vai nostiprinās dominējošais stāvoklis vai var tikt būtiski samazināta konkurence un apvienošanās dalībnieku piedāvātie saistošie noteikumi nenovērš negatīvās sekas konkurencei, tiek aizliegtas.

Kā ziņots, "Maxima Latvija" vienojies ar ēkas Grostonas ielā 1, Rīgā, īpašnieku "Irbis A" par jauna "Maxima XX" veikala izveidi telpās, kurās agrāk bija izvietots no Latvijas tirgus aizgājušais Somijas lielveikals "Prisma", aģentūru LETA informēja "Maxima Latvija" pārstāvji.

Jaunā veikala "Maxima XX" tirdzniecības zāles platība būs aptuveni 3000 kvadrātmetru, un tas aizņems teju pusi no tirdzniecības centra.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka koncerns "Suomen Osuuskauppojen Keskuskunta" (SOK) izbeidzis "Prisma" lielveikalu darbību Latvijā un Lietuvā.

"Maxima Latvija" apgrozījums pagājušajā gadā bija 694 miljoni eiro, kas ir par 0,7% vairāk nekā 2015.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 37,5% un bija 11,98 miljoni eiro.

"Maxima Latvija" dibināta 2000.gada 29.novembrī. Kompānijas pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. "Maxima Latvija" pilnībā pieder Nīderlandē reģistrētajai kompānijai "Lincoln Land Erste B.V", liecina "Firmas.lv" informācija.